bolak

Označování vybraného textu v prohlížeči „by selected area“

Hledám prostředek který by uměl označit text na stránce tak že kurzorem vyberu určitou oblast a uloží se jen ten text který je v zadané oblasti bez ohledu na řádkování.

Upřesním. Obyčejně funguje kopírování textu tak že pokud mám stránku kde je text ve formě tabulky a já potřebuji označit jen jeden sloupec z tabulky, tak to nelze provést, protože se po označení sloupce automaticky označí celé řádky (tedy i další sloupce). Toho bych se chtěl vyvarovat. Existuje na to nějaká aplikace či doplněk k prohlížeči (Google chrome nebo Opera)?
Doplňuji:
Obrazový příklad:
Pokud bych to prve podal dost nesrozumitelně, tady je odkaz aby bylo vidět o co se vlastně snažím: http://3x.cz/di-62WH.jpg

1)Chtěl bych označit prvních 5 týmů (Luzern, Young Boys..) a zkopírovat je do schránky bez toho aby se mi do schránky uložily i ostatní statistické údaje z prvních 5ti řádků.

Odpovědi
KdoSiOdJinud

Jde o to, že ti to označuje podle toho jak je psán html kod, tzn.
<table>
<tr><td>1 bunka vlevo</td><td>1 budka v pravo</td></tr>
<tr><td>2 bunka vlevo</td><td>2 budka v pravo</td></tr>
</table>

a s tím nic asi neuděláš, řešením by bylo napsat si rozšíření třebas pro chrome, kde si pomocí javascriptu vyseparuješ co chceš, pak bys neoznačoval, ale dal pouze načíst do copy první sloupec :) Ovšem to chce trochu znalostí js

mosoj

Udělat výstřižek a uložit jako jpg. Nejde ovšem potom editovat ( je to vlastně fotka) . K editaci by bylo třeba text pomocí OCR převést zpět na text.

Výstřižky umí win 7, nebo řada jiných externích poogramů.