lukas.zmizik

ozivili byste namesti mensich mest i za cenu zruseni supermarketu? maji pro vas jeste namesti nejaky vyznam?

tedy obchudky a namesti v mensich mestech zeji prazdnotou…ja bych zrusil supermarkety a mega obchodni centra a vratil zivot tam…

ta namesti bez lidi jsou smutna a prijde mi, ze dnes je namesti pro lidi zbytecny kus volneho vykachlickovaneho prostoru…

Nejlepší odpověď
hanulka11

u nás se dělala revitalizace náměstí ,vše nové fasády na domech také a obchůdky fungují.....A­LE…pozor jak dlouho… staví se na jedné části obchoďák tak se pozná zda obchůdky zůstanou funkční
Doplňuji:
u nás se právě udělala spousta zeleně je to pěkné , ale kdyby se obchůdky zavřely bylo by to smutné

Další odpovědi
Miisa

Myslím že asi souhlasím, i přes to, že supermarkety jsou levnější než malé obchůdky. Myslím že je to škoda a tak souhlasím s vámi. Také mi připadá že náměstí v některých městech už připomínají jen vybetonované pláně, za cílem toho, aby město vypadalo moderněji. Ale příroda tam chybí… Bohužel v našem městě se uvažuje o drahé rekonstrukci náměstí, které by sice zajistilo větší počet parkovacích míst, ale zničilo by veškerou přírodu, která náměstí zdobila. Náměstí by se vybetonovalo, dokonce by se prý snad část obehnala i plotem. Možná někomu bude město připadat modernější, nevím, ale nebylo by hezčí kdyby tam ta příroda zůstala? Vždyť komu by se nelíbilo, jít domů kolem keřů a stromů, zastavit se a kochat se přírodou i uprostřed města… Upřímně doufám že k této rekonstrukci nedojde…

karelfodor

Myslim,ze je to naprosta pravda nikdy bych si toho nevsimnul nebyt pobytu v mestecku zebrak pred berounem.Zajimava atmosfera kde je hezka cukrarna hned vedle obchodu kdy laka v letnich casech zmrzlina ktera pritahuje,ze si sednete se stekajicim kornoutem na lavicky kdy vidite,ze nejak ubylo lidi i kdyz prijizdi autobus,ale ne moc lidi si sedne kazdy premysli jak vyjit s penezi a staly se odstehovaly za lepsim zivobytim jen mistni duchodkyne vas nenechaji v klidu pokud jste odjinud a vidi vas casteji.Tak proc neprohodit par slov.pokud by jste hledaly,ale mladsi kategorie tak ty jsou po vecerech zalezle a vy se muzete jen seznamit v utrobach baru a nonstopu-bohuzel.no jeste,ze nam zbyly mistni prochazky po okoli,ale namesti maji a mely svou atmosferu trhy a podobne pamatuji si slet motorkaru,ale necekejte lorenzo lamase a jeho pamatna motorka tady to jsou tzv.pionyry ty male motorky co jezdivavaly po vesnicich.je to jednou za rok.chtelo by to vratit prave jarmarky aspon,kolotoce a opile divky ktere by nam daly cokoliv aby jsme jim vystrelyly ruzi existuje jeste vubec takova asi ne,pocitam,ze v barech a v nonstopech je zase plno.pekny vecer preji

Zdroj: www.zebrak.cz

Drap

+I když spousta náměstí dnes "nežije " tak mají pro každou obec velký význam. Je nutno je v každém případě držet při životě, a myslím , že snad neni v republice jediné zastupitelstvo, které by mělo jiný názor.
Ale oživit je zrušením supermarket§ je neproveditelné a nemožné. Je třeba vymyslet jiné aktivity a jiné programy, jak náměstí vytrhnout z klidu.

venkovan

Pro život na takových náměstí není nutná jen obnova obchůdků. Ale chce to nápad aby tam mohly být jiné služby, které lidi využijí. Je třeba najít to co lidi potřebují a co jim markety nenabízí. Otázkou ale je, jak se taková služba uživí. Klasickými potravinami malé obchůdky konkurovat nemohou – markety mají velké slevy od výrobců. prostě chce to myšlenku, nápad jak lidi dostat do „mé provozovny“.
Víc než markety bych zrušil PC a televize. Možná, že by lidi zas začali chodit na přirozená shromaždiště k pokecu.

Pro Míšu: o náměstí se poperte aby bylo jaké chcete vy jako občané a ne jak si to představuje několik radních a architekt.
Podívej se na některé nadace /Nadace Partnerství, nadace VIA, zda byste nedostali nějakou korunu na podporu zapojení veřejnosti do rozhodujících procesů. A podívej se kdo peníze na náměstí dává. Často je to z peněz EU a není to ani tak o modernizaci jako o realizaci co nejdražšího projektu.
Ale pozor – je to celkem opruz jít proti radnici, navíc veřejnost je dost lhostejná, kecá v hospodě, ale zastupitelů se veřejně nezeptají, bojí se víc než čert svěcené vody.

Děda Louda

Určitě. Takové jihlavské náměstí je naprosto k popukání. Hnusných příkladů je ovšem bezpočet i jinde.