monkey

Ožehavé téma! Bez předsudků! Co si o tom myslíte? Jak to vidíte vy?

nejsem zastáncem všichni do jednoho pytle!nejsem v žádném případě xenofobní a už vůbec ne jakkoli rasisticky smýšlející člověk!
obdivuji vietnamce za jejich snahu se lopotit v práci od nevidim do nevidim pro lepší zítřek jejich dětí a také to jakou jejich děti prokazují úctu svým rodičům.všiměte si také toho jaký mají průměr známek ve školách děti vietnamců narozené v ČR.jsou na tom daleko lépe než české děti samozřejmě v průměru!toto je holý fakt!
A já se ptám,pokud tyto děti z vietnamských rodin narozené tady si udrží charakter a snahu učit se, stane se z nich časem skupina lidí zasahujících do politiky a do různých vlivných odvětví a kruhů.to je můj předpoklad.

ZOTAVÍ NAŠI ZEM A POMŮŽOU NÁM DÍKY TOMU CO JSOU K LEPŠÍM ZÍTŘKŮM TŘEBA ZA 20 LET?já si myslím že ano už jen svou pílí a úctou k rodině dávají najevo své charakterové vlastnosti.
Doplňuji:
utopie?toto je čistě hypotetická otázka a do budoucna jedna z realných možností podložená fakty

Nejlepší odpověď
anonym

Myslím,že je to utopie.

Další odpovědi
mojitek

jsou mnohem pracovitejsi nez evropske narody.Ale podivejte jak to tam vypada u nich…
Nic proti nim nemam,ale oni jsou absolutne jina mentalita a navic drzi pouze pri sobe .

GM

Myslím si, že přestože jsou jiná mentalita a drží při sobě, rozhodně pomůžou naší zemi víc než určité etnikum, na které doplácíme všichni.
Vietnamce obdivuji za to, co v cizí kultuře dosáhli, vypracovali se sami,od státu nic nevyžadují, jsou houževnatí. Pravda, najdou se i výjimky (kriminalita), ale ta je ve všech skupinách obyvatel.

monkey

to ano jiná mentalita to beru ale mne šlo o děti narozené zde a vychované zde a ovlivněné zdejší mentalitou a poměry.které již tolik netíhnou k tradicím.

mojitek

ale ony se nenechaji ovlivnit,to az za par generaci-snad.Jeste v zadne zemi se nestalo,aby priliv odlisneho etnika/mentali­ty,atd prineslo te zemi uzitek.Jsou zeme kde si uz davno rvou vlasy nad timhle problemem.