Bronzový

Ovlivňuje určitá hudba jedince?

Ještě mě napadlo k předchozí otázce jestli určitá hudba ovlivňuje jedince... Když budu poslouchat třeba hard metal budu řídit agresivně? Z vlastních zkušeností jsem si všiml, že při poslouchání tvrdší hudby při sexu mám mnohem větší výkon a větší výdž.Znamená to tedy že když budu poslouchat nějakou relaxační hudbu tak "usnu"?Mám to pouze já nebo je hudbou ovlivněno více lidí?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Odpovědi:

Při sexu muziku moc neposlouchám, takže v tomto kontextu nemám zkušenost - ale když, např. potřebuju/chci řídit rychle, pustím si rock...
;-)
A "má to tak" skoro každej.

Zlatý

Samozřejmě. Každá hudba ovlivňuje určitým způsobem. To ovlivnění ale nemusí být u všech jedinců stejné.

Pokročilý

Ja jsem spis agresivni kdyz slysim Hip Hop a 1D...

Pokročilý

A proč bys měl být po metalu agresivní??

Stříbrný

No jasně, to je všeobecně známá věc

Pokročilý

Samozřejmě, že každá hudba působí na emoce, i když ji máš puštěnou jako kulisu. Sluch registruje i nepatrné zvuky a mozek je zpracovává, aniž bys o tom měl tušení. Této skutečnosti se využívá v marketingu, kdy jsou do hudby přimíchány podprahové informace, které mají za úkol přimět zákazníka k nákupu zboží. Není to tak vždy a všude, a každý na tyto "podprahovky" reaguje trochu jinak. Zvuky v melodii a nástroje, dokáží svými frekvencemi a rytmickým opakováním různé věci :)

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Aktuality a zábava

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Aktuality a zábava

Zlatý Drap 4395
Zlatý hanulka11 2790
Zlatý led 2476
Zlatý briketka10 2269
Zlatý annas 1827
Zlatý quentos 1548
Zlatý tom004 1522
Zlatý iceT 1519
Zlatý dědapetr 1472
Zlatý mosoj 1427

Zobrazit celkový žebříček

Kategorie otázek

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.