Awe

Ovlivňuje určitá hudba jedince?

Ještě mě napadlo k předchozí otázce jestli určitá hudba ovlivňuje jedince… Když budu poslouchat třeba hard metal budu řídit agresivně? Z vlastních zkušeností jsem si všiml, že při poslouchání tvrdší hudby při sexu mám mnohem větší výkon a větší výdž.Znamená to tedy že když budu poslouchat nějakou relaxační hudbu tak „usnu“?Mám to pouze já nebo je hudbou ovlivněno více lidí?

Odpovědi
anonym

Při sexu muziku moc neposlouchám, takže v tomto kontextu nemám zkušenost – ale když, např. potřebuju/chci řídit rychle, pustím si rock…
😉
A „má to tak“ skoro každej.

Drap

Samozřejmě. Každá hudba ovlivňuje určitým způsobem. To ovlivnění ale nemusí být u všech jedinců stejné.

krftwrk

Ja jsem spis agresivni kdyz slysim Hip Hop a 1D…

kesim

A proč bys měl být po metalu agresivní??

anonym

No jasně, to je všeobecně známá věc

Roman71

Samozřejmě, že každá hudba působí na emoce, i když ji máš puštěnou jako kulisu. Sluch registruje i nepatrné zvuky a mozek je zpracovává, aniž bys o tom měl tušení. Této skutečnosti se využívá v marketingu, kdy jsou do hudby přimíchány podprahové informace, které mají za úkol přimět zákazníka k nákupu zboží. Není to tak vždy a všude, a každý na tyto „podprahovky“ reaguje trochu jinak. Zvuky v melodii a nástroje, dokáží svými frekvencemi a rytmickým opakováním různé věci :)