Mofli

Ovlivňuje snímková frekvence délku filmu?

Mám např. avi film z USA s fps 23.976 a stejný film s českým dubbingem s fps 25. Bude film s 23.976 auto­maticky delší nebo z české verze něco vystřihli? Děkuji.

Nejlepší odpověď
tom004

Dobrý den. Rychlost snímání obrazových políček je důležitá pro budoucího diváka. Pro lidské oko je, (při jeho nedokonalosti),pro příjemné sledování, rychlost promítání obrazového záznamu 24 (25) obrázků/sec. Rozdíl rychlostí,které jsou uvedeny nepatrně zkrátí dobu projekce,ale v žádném případě nejde zvýšením,nebo snížením projekční rychlosti,něco z filmu vystřihnout.