zjentek

ovlivňuje radost ze života pozitivně mysl, nebo myšlení tvoří míru radosti ze života?

byl bych vděčný za odpověď briketky

Nejlepší odpověď
briketka10

určitě, ale já nejsem žádný filosof i
když knížek mám doma na toto téma
doma hodně i s citáty a raduju se s
každé maličkosti jen, když třeba
začimčará vrabčák na větvičce
a už mi srdce zaplesá mám radost
z malých věcí co sebou život přinese,
ale mohou se přetvořit ve větší z
přátelství, kamárádství a moc si libuji
v hudbě bez ní si neumím život
představit, potom ve filmech to jsou
mé dva velké koně a můj kočičák Ufík
na toho nesmím zapomenout, tak ten
mi dělá taky velkou radost :O)

Další odpovědi
dudu

Podle studie, do které se zapojilo 40 000 lidí, vedli ti, kteří neviděli svojí budoucnost zrovna růžově, daleko zdravější život než optimisté. Ti jsou naopak mnohem častěji vážně nemocní, nebo dokonce předčasně zemřou. „Pesimisté, kteří ve světlou budoucnost nevěřili, žili překvapivě daleko zdravěji a bezpečněji, než optimisté,“ řekl pro časopis American Psychological Association lékař Frieder R. Lang z německé univerzity v Norimberku.
Podle něj ti, kteří do světa hlásali, jak jsou šťastní, v průběhu deseti let, kdy průzkum probíhal, měli o skoro 10 % více zdravotních problému než ti, kteří svět viděli černě. A dokonce jich i o 10 % více zemřelo.
Předchozí studie přitom tvrdily, že „nereálný optimismus“ o budoucnosti pomáhá lidem cítit se lépe a zároveň čelit negativním nástrahám života a těžkým nemocem.
Zdroj: Mediafax

Damiana

Já bych řekla, že to musí být tak nějak v symbióze, aby z toho nakonec něco příjemného bylo. Ano, jsou lidé, kteří oplývají pozitivní myslí skoro v každé situaci – ale jen pokud jsou nějakým způsobem duševně choří, dovedou se radovat opravdu „ze všeho“.
Člověk dobře naladěný, soudný, vědomý si svých kladů, záporů, ale hlavně schopností, mající štěstí v tom, že se může v životě realizovat, k tomu též spokojený v soukromém, partnerském soužití – takový může mít ze svého života právem radost.

pusinka50

Mysl tvoří míru radosti a to pak ovlivňuje myšlení. Ale spíš jde o emoce, jak dalece je má člověk rozvinuté. Jestli necítíš drobné radosti ze života přímo uvnitř tebe na duši, máš emoce asi něčím zablokované, ať již dětstvím či výchovou. Od toho existuje psychoterapie nebo jiné alternativní způsoby léčby. Radost nedokáží cítit depresivní lidé, k tomu slouží sice antidepresiva, která mají dodat mozku chybějící hormon Serotonin a Dopamin, ale u někoho jsou neúčinná a psychické bloky trvají dál.