e1232851@trb

Ovlivňuje mobilní telefon u hlavy kvalitu spánku?

Piště jen OSOBNÍ ZKUŠENOSTI, jak se vyspíte, když máte telefon třeba na nočním stolku (0,5 m od hlavy) vs když máte telefon položený třeba v jiné místnosti nebo na stole / skříni (např 7 m od postele)

Nejlepší odpověď
Hlada

Na kvalitu spánku nemá pozice telefonu vliv.

Telefon mám u hlavy a spím jak dudek.

Další odpovědi
talka

Na kvalitu spánku nemá pozice telefonu vliv.

Kepler

Na kvalitu spánku nemá pozice telefonu vliv.

Mám ho na nočním stolku pokaždé a dávám si ho tiché vyzvánění, aby mě ráno netrefil šlak, kdyby se ozval. I budík mám jenom na vibraci, stačí mi to. Takže spím v klidu.

AmazedWolf

Na kvalitu spánku nemá pozice telefonu vliv.

U hlavy mám telefon i tablet a o dva metry dál zapnutej počítač a na kvalitu spánku to nemá žádný vliv.

brillant

Na kvalitu spánku nemá pozice telefonu vliv.

postcd

Spí se mi líp s telefonem dál od postele.

dotaz na podobné téma tu již byl a dával jsem tam i odkaz na studii upozorňující na negativní vliv mobilů, googlete

quentos

Na kvalitu spánku nemá pozice telefonu vliv.

Telefon mívám obyčejně cca 1,3 m od postele na psacím stole, někdy však na gramofonovém stole hned vedle postele (zejména při nabíjení). Ať už je tam nebo tam, na kvalitu spánku to nemá vliv, nebo o tom aspoň nevím.

marci1

Spí se mi líp s telefonem dál od postele.

Když jsem jej měla blíž k posteli, tak se mi trochu hůře spalo. Možná to bylo tím, že jsem věděla, že je blízko a může kdykoliv zazvonit. Nyní jej nechávám v jiné místnosti, asi 10 m od postele. Četla jsem někde, že by mobil měl být vzdálen ve spánku min. 2 m od lůžka. 🙂

Kostka0

Spí se mi líp s telefonem dál od postele.

Nevím, zda je to pravda, ale mobily prý spánek narušují…