annas

Ovlivňuje bulvár veřejné mínění?

Považujete za duševní zaostalce či hlupáky ty, kteří nečtou bulvární tisk a nedávají peníze těm, kteří „ničí“ životy jiných?

K otázce mě přivedlo doplnění jedné otázky " ..... to by naše republika musela mít asi hodně kreténu,kteří si nepřečtou stav o Gottovi."

Nejlepší odpověď
setapouch

Vsechna masmedia ovlivnuji verejne mineni, proto si je politici a verejne cinne osoby kupuji.

Bulvar nesleduju, ale sem tam se me mne neco donese. Nekdo ma rad holky, jiny zase vdolky, nekdo i Gotta, jiny iPoda. Je to kazdeho vec a jen jeho rozhodnuti, co si necha tlacit do hlavy.

Ad ono doplneni: v tom pripade jsem kreten, Gott me nezajima.

Další odpovědi
led

Ano, aj bulvár ovplyvňuje verejnú mienku. Má svojich pravidelných čitateľov, tak isto ako aj športová strana denníkov má svojich čitateľov.
Hodnotiť človeka, že ho nezaujímajú klepy a bulvár, ako kreténa, je rovnako škodlivé, ako hodnotiť človeka čítajúceho len bulvár, alebo len šport, rovnakou diagnozou. Každý číta, čo ho zaujíma…
Ps.
Ako hodnotíte potom človeka, ktorý nečíta vôbec, prepáčte, nečíta nič okrem hodnoty na peniazoch?

Dodatok:
Bulvárny spôsob v praxi… vysvetlenie v diskusii

fcoop

.............­.......Nejčte­nějším deníkem v Česku zůstává deník Blesk. V prvním pololetí letošního roku si jej denně v průměru přečetlo 1,29 milionu lidí. Dalšími nejčtenějšími tituly byly Mladá fronta Dnes (789 tisíc čtenářů) a Právo (391 tisíc). (Net)

Docela jasné,myslím.
Legrační je,že spousta lidí říká,že bulvár nečtou,ale kdo tedy ten Blesk kupuje?
No nic.
Samozřejmě,že média nejen že ovlivňují,ale spíš vytváří veřejné mínění.
Je jednodušší přeloutat si něco v Blesku,tam je všechno a s barevnými fotkami a nemusí se moc myslet.
Pak..........­.......logicky­.............­.vznikne názor typu „to by naše republika musela mít asi hodně kreténu,kteří si nepřečtou stav o Gottovi.“
Když někdo pozoruje okolí klíčovou dírkou, tak se dozví jen to,co uvidí........­.............­.............­...........je­ho věc.

gecco

…„Považujete za duševní zaostalce či hlupáky ty, kteří nečtou bulvární tisk“…?
Ba právě naopak…

Ano, bulvár ovlivňuje veřejné mínění – a čím je jeho čtenář méně vzdělaný a inteligentní, tím více je jeho mínění ovlivněno…

Drap

Určitě takové lidi za hlupáky nepovažuji. Lze jim jen fandit,myslím ale že je jich bohužel málo. Ale i ti co vůbec nečtou a žijí běžně ve společnosti, jsopu i takovými médii ovlivňováni.

Mravenec

Dnes se na FB objevil nechutný příspěvek který má desítky tisíc přečtění s názvem „Karel Gott zemřel na nemoc, byl v nemocnici!!!“ Lidi zuří, chtějí článek nahlásit.

Bulváry jsou pro mne nudné.

Nevíteto?

Tak samozřejmě (bohužel) ovlivňuje a nepovažuju 🙂

ten který je

Zprávy z bulváru zaznamenává asi většina lidí.Ono to tak je i díky tzv.serioznímu tisku nebo internetovým stránkám,které cpou mezi hlavní zprávy i zprávy bulvárního charakteru,např kdo se s kým vyspal,kdo řídil z celebrit pod vlivem alkoholu apod.Jinak si myslím že kdo ze známých osobností kultury chce mít klid od bulváru,tak to jde.:-).

Mirdas

Stačí si poslechnout vyjádření bohužel nemála čtenářů těchto plátků jak bez rozmyslu papouškují všichni jednotně stejnýma argumentama jednotlivá dění kolem nás.
Takže odpověď zní že bohužel ano a to velmi negativně!

ivzez

Ano. Víc, než je zdrávo.
(Konec konců o tom svědčí i tato otázka.)

Stačí se podívat, komu bulvár patří,
a bude jasné, kdo, proč i jak ovlivňuje.

anonym

Bulvár mě nezajímá, absolutně ne. Ale k otázce – ano, podle mě ovlivňuje, drbny aspoň maj nad čím lamentovat. Co se týká Gotta, to bych lhala, kdybych napsala, že nezajímá, zatím ale vím jen to, co slyším v TV, když je puštěná.

lexx

bulvár nikdy nečtu, je to oblbovák průměrných mas

anonym

Znám pouze sebe – jakožto jedince, kterýžto si prozatím o ničem neutvořil názor. A dohnalo mne to až k životu mimo společnost. Ostatní sleduji celý život a osvojil jsem si techniky manipulace. Nenarazil jsem za celou tu dobu na jediného, kterémuž bych nesvedl vnutit svou vůli. Nezáleží vskutku na ničem – inteligenci, cíle charakteru, … Jediný logický závěr, kterýžto připadá v úvahu, mi dává má neschopnost cítit emoce. Ať již jsem je nějak schoval sám před sebou, či co. Má imunita vůči světu empatie a pocitů mi nejspíše umožnila vše zmíněné.

anonym

Každej čte nebo poslouchá bulvár,Gecca ani tebe nevyjímaje.
Pokud je někdo zaostalec ve čtení,tak i on čte ten bulvár,jako každej jinej,buď v novinách nebo na netu,tomu se nikdo nevyhne.
Pokud někdo věří v to,když já napíšu otázku:Věříte ,že paní Ivana Gottová mluví pravdu,tak tu pravdu jsem znal,aniž byste vy nebo ty tady věděla to,že problém ohledně srdce nemá,proto jsem to sem vložil.
Vše bulvár překroutil a tím pádem odpovědi k mé otázce nebyly adekvátní,sami víte které,a ti kreténi dle Gecca,to čtou pořád dokola.

led

Jugar, vo vašej odpovedi, ste nám pekne vysvetlil krásny bulvárny spôsob otázky … paní Ivana Gottová mluví pravdu?
„tak tu pravdu jsem znal,aniž byste vy nebo ty tady věděla to,že problém ohledně srdce nemá,proto jsem to sem vložil.“
Využil ste nevedomosť ľudí, keď ste požadovali informáciu o niečom, čo okrem tohto človeka, lekára a najbližších, vlastne ani nemôžu vedieť.
Aký zámer teda mala vaša bulvárna otázka? Vyvolať rozkol medzi ľuďmi, alebo podstrčiť vami dodanú informáciu?
Píšete „Vše bulvár překroutil a tím pádem odpovědi k mé otázce nebyly adekvátní,sami víte které,a ti kreténi dle Gecca,to čtou pořád dokola.“ A vy ste predsa urobili to isté!

annas

Ad led.
Souhlasím s vámi.

Patřím také ke kreténům, protože bulvární tisk nečtu, když někdy narazím na článek na netu a vidím titulek, stačí …
.
Někdo jugarovu otázku skryl, proto jsem už nemohal vložit odkaz a doplnit celý dodatek k otázce.

Doplnění znělo v první části nějak tak:
Všude ve světě se čte nebo existuje bulvár, „to by naše republika musela mít asi hodně kreténu,kteří si nepřečtou stav o Gottovi.“
--

Gott je v nemocnici, to je vše, tím to končí. Spekulace o jeho operaci jsou zbytečné…