Klára K.

Ovlivní nějak miji postavu to, když budu vynechávat jídla?

Myslím tím, že když třeba vynechám večeři a svačinu atd.
(je mi třináct)
Doplňuji:
banán88:
já neříkala, že to chci dělat, nechci být nijak anorektická, hubnu tím, že dělám každý den sedy sehy a tak, ale už to dělám více než rok a půl, a žádné viditelné změny nenastávají, takže nevím, připadám si „ošulená“

Nejlepší odpověď
annas

Je vám 13 roklů, takže si vynecháním jídla můžete způsobit zdravotní problémy. Přejídáním i nedostatkem jídla způsobujete problémy slinivce. Často to vede ke hypoglykémii. Neexperimentovat, ale víc se pohybovat.

Vkkládám odkaz na to, jaké jsou chyby při hubnutí:

http://ona.id­nes.cz/chyby-pri-hubnuti-0mz-/zdravi.aspx?c=A141013­_134506_zdravi_pet

Autorka Marcela Svobodová mimo jiné píše:

„Vynechání celých jídel může nakonec vyústit v podvýživu a únavu.
Vynechání jídla také zvýší chutě na sladké a tučné pokrmy, kterým je těžké se ubránit, což nakonec znamená další nárůst váhy. “

.

Další odpovědi
gecco

Jo – pravděpodobně si vytvoříš zásoby sádla (na horší časy) – zejména na břiše, zadku a stehnech…
;-DD
Naopak – jez často (menší porce) a energetickou vydatnost podřiď svému energetickému výdeji (pohybu).
Doplňuji:
…„každý den sedy sehy a tak, ale už to dělám více než rok a půl, a žádné viditelné změny nenastávají“…
Zřejmě cvičíš nevhodným způsobem a pravděpodobně nevhodný cvik – resp. obé nedostatečně.
😉
Jednak nestačí cvičit jen leh-sed a jednak by ti ´treningový plán´ měl sestavit někdo zkušený (na základě tvých požadavků – třeba na tvarování postavy) a naučit tě cviky provádět. Domluv se buďto s telovikářem/kou a nebo si zajdi aspoň ´párkrát´ do fitka.

carpediem

Vynechávání jídla, je ta nejhorší možnoost hubbnutí. Pokud myslíš, že máš nějaké kila navíc, tak navštiv svou lékařku a ta to posoudí, popřípadě ti doporučí vhodnou metodu, jak se těch kil navíc zbavit.

Vynechávání jídel je fakt blbost, nezhubneš, jen se ti utvoří tuky a časem i celulitida.

Lamalam

Ano, amatérské diety a zejména vynechávání jidel postavu jistě ovlivní, ale jak?

www

Není to jednoznačné.
Vynechat večeři je vhodné, vynechat snídani nikoliv. Stejně tak nemá význam vynechané jídlo ‚dohnat‘ jídlem dalším, atd.
Navštiv proto seriózní stránky o hubnutí, nebo o životosprávě, je to tam popsáno srozumitelně a přehledně.
Názor

ivzez

Ano, ztloustneš.

Spíše se pokus ovlivnit maminku,
aby k večeři připravovala lehčí jídla,
zařadila více syrové zeleniny, …
Doplňuji:

  • ––––––

Reakce na doplnění:

Nemáš, proč se cítit „ošulená“, šidíš se sama.

Sedy–lehy jsou jednostranné.
Stejně jako potřebuješ pestrou stravu, v níž budou obsaženy vševhny živiny,
potřebuješ pravidelný pohyb, který bude zaměřen na všechny svalové skupiny.

Střidej procházky v „ostřejším běhu“ s plaváním, během, jízdou na kole,
aerobikem, … Sedy–lehy nemusíš hned zavrhnout, ale samotné nestačí.

da ny

Ano, vynechávání jídla může ovlivnit tvou postavu :(
Organismus můžestrádat a díky nedostatečné výživě budeš tlustá
až obézní.
Jídlo není třeba vynechávat, ale jíst pravidelně – každé 3 hodiny..
Stravu vyváženou, přiměřenou fyzické námaze.
Jsi ve vývoji, tak nedělej hlouposti ;)

marci1

Ovlivní, ale spíše negativně. Na svačiny i večeři jez méně, ale něco jez. A to i vzhledem k tomu, že je Ti 13, rosteš, vyvíjíš se. Na svačinu si dej jogurt nebo ovoce. Na večeři nejlépe kousek krůtího nebo kuřecího masa a hoooodně zeleniny. Ale pokud máš jen mírnou nadváhu, tak se netrap. Raději vynech sladkosti, smažená a tučná jídla. 🙂

Hlada

Ano, tímto chováním ti ji moudrý rodič zdeformuje. Chceš snad místo večeře konzumovat antidepresiva?

Banán88

Klarko K. … proboha.. hlavne neblbni ;) a slib nam, ze budes zdrave a normalne dlabat ;)
Jestli chces ovlivnovat postavu tak sportuj, plav, behej, skakej, jezdi na kole, cokoliv, ale nevynechavej jidlo, zdrave jidlo
Doplňuji:

muzes zajit do fitcentra a nechat si od profesionalu upravit jidelnicek a poradit se jake cviky provozovat ;) hmm? co Ty na to? Muj bratr se zabyval (a provozoval) vrcholovou kulturistiku, , pak jsme spolu presli na muai thai a klasicky box, vim moc dobre, jak spatne se formuje bricho, dle meho nazoru jde dolu nejhure.. Ale osobni konzultace je na miste, doporucuji..

iceT

Jen sedy\lehy a připadáš si ošulená?Se nedivím,tenhle typ cvičení je zaměřen na břicho a pokud bys cvik prováděla špatně,tak si akorát zničíš záda.
Kdysi platilo toto-snídani sněz celou sám,o oběd se rozděl s přítelem a večeři dej nepříteli,snad to platí i dnes,ale ty svačiny bych si nechala pro sebe.

anonym

Ideální stav:
řídit se glykemickým indexem – lépe nedosahovat 50 ⇒ max. 46

http://fitplan­.cz/je-glykemicky-index/

http://www.di­acentrum.cz/in­dex.php?option=com_con­tent&task=view&id=170&I­temid=219

jíst 5× denně – tím, že budeš jíst častěji menší porce nehladových potravin bude tvůj žaludek udržovat přibližně stejnou velikost – zmizí pocit hladu a sníží se riziko rakoviny slinivky – přestane nárazové zatížení

sladkosti: čokoláda – jen dle obsahu kakaa (min. 40%), slazení jedině fruktózou (ovocným cukrem – rozinkami atp.) – respektive jakýmkoliv pomalu stravitelným cukrem, sušené fíky,…

rozložení energických hodnot – ráno více, večer méně (klid na spaní)

přijití na chuť rybímu tuku a dalším „horším“ variantám „chutnějších“ záležitostí

maso libové, či rybí

atd.

Hladové jídlo spojené s jídlem nehladovým může mít výsledný GI pod 50!

Banán88

omluva za hrubku : muay thai*

RyuzakiKate

Tak to teda zmíním já, myslím, že jsem to tu nezahlídla, pokud jo, tak pardon.
Tím, že děláš sedy-lehy NEHUBNEŠ, ale POSILUJEŠ, takže ti NARŮSTÁ svalová hmota. Pokud chceš zhubnout pohybem, investuj čas a energii do běhání nebo tance. Zkrátka něco, při čem zapojíš celý tělo.

gagaga

klarko, a kolipak tech sedu lehu denne delate ?
pak napisu..kolik jich delam denne ja …

  • iv-