oskar

Ovládáte český jazyk?

Ženy přišl…a muži odešl…

Nejlepší odpověď
1popelka1

Tak tady toto ovládám a snad každý, kdo má za sebou základní školu, ne?

Vždy, když jde o ženy – píše se y,
Pokud jde o muže – i,
pokud o ženy i muže – i

Další odpovědi
Vicki

Jen na doplnění-kdyby byla tato věta napsaná:Ženy a muži přišli(odešli)-tak se píše měkké i,protože tam kde jsou společně muži a ženy,píše se i.

panenka

Ženy přišly a muži odešli

Jahoda

Jéžiš to je lehký..... Jasně, že se píše „Ženy odešlY a muži přišlI“. 🙂 Toto umí snad každý.. ;o)

Fallen Angel

Tohle je na češtině to nejjednodušší…

quentos

lepší je to takhle: „Ženy si hrálY s tvrdým … a muž i šlI domů s měkkým“

ReHu

No, doufám, že vcelku ovládám. Aspoň, co se základu týče, i když chyby dělám také.
Ale občas něvím, co zde chtěl pisatel napsat a dá mi dost práce to přeluštit 🙂.

Kajra

Pokud si na daný předmět ukážete- TY ženy, TI muži- už je jasné jaké i/y