Missulle

Ovládání markýzy, jaké vybrat?

Plánujeme pořízení markýzy a koukám, že nabídka je vskutku rozsáhlá, jaké ovládání zvolit a proč? Těch typů je několik viz. http://www.rol­rols.cz/marky­zy

Odpovědi
radioboris

chcete-li ušetřit, tak volte markýzu na kliku. pro staršího člověka jednoznačně na motor. jestli na DO nebo na tlačítko, je volba. s DO se dá dle typu nastavit i několik mezipoloh, a instalace je jednodušší, než na tlačítko. prostě jen potřebujete mít přivedeno napájení. na tlačítko je to jednoduché i složitější. dá se volit jednoduché ovládání pouze s koncovými spínači, nebo s inteligentním relé, které má téměř ty samé funkce jako DO. na oboje ovládání se dají připojit další doplňky. např dešťové, větrné, nebo teplotní čidlo, zab. zařízení domu, součinnost s roletami,atd. atd. každopádně možnost ručního ovládání klikou zůstává zachována u všech druhů. pro případ nouze(porucha,vý­padek napájení). musíte sama uvážit dle vašich požadavků. z mých zkušeností je nejpraktičtější ovládání tlačítky v kombinaci s větrným a dešťovým čidlem.