ufon009

ovladač na grafiku a win7

mám nový notebook asus x550vb bez os, při instaaci win7 jsem měl problém – ted je to ok, win7 šlape… ale mám teď další problémek – musím tu dát všechny ovladače, ale nejde mi nahrát ovladač na grafiku – píše mi to že musím nainstalovat ovladač Intel…ze stránek asusu jsem to nainstalovat, chipset intel, ale pořád to nejde :( můžete mi prosím napsat, co s tím?… A další věc – musím nějak nahrát znovu Bios nebo tak, když jsem to celé zformátoval? díky za odpověd…

Odpovědi
kelley

Proč bys tam nahrával BIOS ? Windows 7 si naformátují disk samy během instalace, o to se nestarej.
Máš tam Windows 7 64bit ? Na 32bitové to asi úplně na 100% nainstalovat nepůjde, když na to nejsou ovladače. Nedal jsi tam omylem ovladače na Win 8 ?

McArthur

BIOS je zcela mimo operační systém a trápit se s ním nemusíš.

Ovladač chipsetu tam musí být, ale to není ovladač grafiky. I kdyz je to od stejného výrobce, jsou to dva samostatné instalátory.

Ovladač grafické karty najdeš buď na webu výrobce notebooku (www.asus.cz) nebo na webu Intelu (www.intel.com). Hledej ovladač pro svůj systém.

Máš-li zcela nový notebook, může se stát, že ovladače pro Windows 7 na všechno nebudou k dispozici. V takovém případě doporučuji instalovat Windows 8 nebo Linux (www.ubuntu.cz).