tom004

„Oukrop“.Jaký je podle vás ten pravý?

Znám několik kuchařů,kteří tvrdí, že ten jejich je jediný pravý.A jejich recepty se dost liší.

Nejlepší odpověď
annas

Přikládám starý recept na oukrop. Má napravit žaludek.

300 gramů brambor, 7 stroužků česneku, 40 gramů sádla, sůl, mletý pepř, 1 a 1/4 litru vody

Oloupané brambory nakrájíme na kostičky a uvaříme v osolené vodě doměkka. Přidáme utřený česnek se solí, mletý pepř, sádlo a dochutíme.

Oukrop můžeme připravit i bez brambor s osmaženým chlebem a dochutit majoránkou, petrželkou nebo pažitkou.

V restauracích se vylepšuje vajíčkem, uzeninou. Každý ten svůj ¨recept považuje za ten pravý.

Další odpovědi
anonym

Česnečka?Zdá se obyčejná,leč připravit ji dobře je taky umění.Vařím brambory s trochou kmínu v silném vývaru(ten koupím v kostce),utřu česnek se solí,vložím do talíře,přeliji vývarem s trochou majoránky.Opeču kostky suchého chleba a dám také do polévky.Manželovi tam prdnu jeden celý žloutek-ten já ne!Hotovo!

vagra

Každý kuchař si myslí,že ta jeho česnečka je ta nejlepší.U nás ji dělám tak,že do vařící vody přisypeme kmín, trochu soli,polévkové koření /Maggi/ a chvíli povaříme. Pak do ní vklepneme na každou porci 1 celé vejce Než se nám kmín s vajíčky povaří, dáme do každého polévkového talíře prolisovaný stroužek/lépe víc!/ česneku podle chuti, kousek sádla a krajíc chleba nakrájený na kostičky./chléb může být osmažený/ Pak vše v talíři zalijeme vřelou kmínovou vodou s vajíčkem.
Posypeme pažitkou.

hanulka11

někdo dává česnek až do talíře

my ho máme rádi takto
já dám vařit bramboru na drobno nakrájenou, osolím přidám lžíci sádla , když je brambora měkká rozmačkám ji a přidám utřený česnek , majoránku .
ale receptů je mnoho