Petra02

Otevrene hranice

Co znamena pojem otevrene hranice? A u kterych statu to plati? Jak to byva s kontrolama? Jsou nebo uz vubec ne?

Nejlepší odpověď
gecco

Mno…
Já ten tvůj dotaz ´zúžím´ – jen na Schengen (uvědomuješ si vůbec – kolik je na světě států???).
😉
Běžně kontroly nejsou vůbec – prostě máš u silnice ceduli s nápisem, třeba „Loučí se s vámi Česko“ a za pár desítek metrů je cedule, třeba, „Vítá vás Německo“.
Výjimkou je hranice s UK, kde procházíš ´kontrolou´ dokladů (kontrola vůči SIS), o další výjimce v ´Schengenu´ nevím (kdyžtak mne opravte).
Otevřené hranice – obykle se tak označuje stav, kdy můžeš hranici přecházet v podstatě kdekoli bez jakýchkoli formalit.