Avatar uživatele
oboda7

Otervření balíku před zaplacením PPL

Mám právo si zkontrolovat obsah balíku ikdyž není nějak požkozen (z venku)? E existuje nějaká společnost co to přímo dovolí?
Doplňuji:
Můžu ho tedy odmítnout nebo vrátit, pokud se mi obsah nelíbí?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 3792 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
mosoj

Ano, ale až po převzetí ! hlavně kvůli svědkům.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Hykam

Jak píše mosoj, až po zaplacení.
Při nákupu přes internet máte právo na vrácení zboží do 14 dnů od doručení, kurýr, který vám balíček dovezl ho zpět vzít nemůže.
Doplňuji:
Alesh: pochop, že řidič je jen přepravce, ten ti odevzdá balík, ty mu ho zaplatíš a on může být přítomen při rozbalení jako svědek při případném problému.
Vůbec není účastníkem obchodu mezi tebou a e-shopem

Upravil/a: Hykam

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Alesh

Jo, zažil jsem, že s tím ten řidič dělal strašný štráchy a jindy jiný s tím zas problém neměl. Co to bylo za společnosti ale nevím. Podle mě by neměl být problém postupovat takto: Přiveze ti balík, dá ti ho. Ty vezmeš peníze, připravíš je, ukážeš mu je, že je máš a řekneš mu, že mu je dáš ihned poté, co si zkontroluješ obsah. Tohle si myslím, je akceptovatelné řešení pro obě strany. Mně jako zákazníkovi opravdu tvrzení, že balík je přelepen originální páskou, nestačí. Nerad bych třeba místo televize za 20 litrů vybalil originální páskou přelepenou krabici plnou šutrů. Kdo mi zajistí, že jm někdo někde nečórnul tuhletu pásku a někde „neodklonil“ zboží během přepravního řetězce.
Takže já si myslím, že na zběžnou kontrolu obsahu před zaplacením máš právo. Přeci jen, kdo by chtěl kupovat zajíce v pytli, že? 😉

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek