Lucie22

Otec mi opět neplatí výživné i přes to, že proběhlo trestní řízení a dle rozsudku by měl dluh mít už placen. Co dělat?

Chtěla bych se zeptat, táta mi neplatil výživné, tak jsem podala trestní oznámení a proběhlo trestní řízení, kde mu stanovili, že musí platit dále výživné plus splácet dluh dva roky a k tomu dostal úřední dohled. V lednu to byly dva roky a pořád mi dluží plus mi dluží nově na výživném… Nevím, zda mám jít opět podat trestní oznámení, jelikož mi neodpovídá na SMS a nezvedá telefon. Moc děkuji za odpověď.

Odpovědi
da ny

S některými „tatínky“ je potíž..
Od 18. let bohužel musíte (děti) hájit svá práva a nároky sany.
Na soudu by mělo být odd. péče o děti, rodinu, matky, snad ti tam poradí jak přesně potupovat. Nebo na podobném odboro pracovního ůřadu.
Možná bude nutné další trestní oznámení. Hledej info i na internetu.
Na neplatiče platí jen soudní exekuce, včetně řidičského průkazu, podnikání, pokud pracuje, dostane exekuci na plat.
Nedej se, platit výživné je to nejmenší, co pro děti má/může otec udělat.
http://insolven­ce.cz/neplati­ci-alimentu-exekuce-na-ridicak/
http://www.pro­fipravnik.cz/p/ne­plati-vyzivne-na-dite-podejte-trestni-oznameni-725.html
http://www.va­sevyzivne.cz/?ut­m_source=seznam&ut­m_medium=cpc&ut­m_campaign=01+Va%25c5­%25a1ev%25c3%25bd%25c5%2­5beivn%25c3%2
http://www.vy­zivne.cz/nepla­ti%C4%8Di-aliment%C5%AF-p%C5%99epl%C5%88uj%C­3%AD-v%C4%9Bznice-ministr-chce-alternativn%C3%AD-tresty
http://www.kdej­sitato.cz/vyziv­ne/vezeni-pro-otce.html5a9.cz+%253cse­arch%253e&utm_con­tent=Nezaplacen%25c3%25a­9+v%25c3%25bd%25c5%25be­ivn%25c3%25a9%­3f

Kepler

Pokud předpokládám, že jsi v péči matky, pak otec neplatí výživné tobě, ale matce. Ta může podat návrh na exekuci. Pokud na výzvu od exekutora nezareaguje, k exekuci skutečně dojde.

ivzez

Máte v ruce exekuční titul,
takže by bylo nejlepší se obrátit na exekutora.

Lucie22

Právě že otec má platit výživné mě, jelikož u matky už nebydlim, ale bydlim s přítelem se kterým máme syna. Stále chodím do školy a soudem mu bylo stanoveno, že výživné má splatit do 2 let právě což bylo v lednu.

Kepler

Aha, tak návrh na exekuci můžeš podat ty.

Lucie22

A to musí zase podat návrh k soudu nebo si vyhledat nějakou vymáhací agenturu sama? Já už si totiž vůbec nevím rady. A moc děkuji za radu.

da ny

S tím vždy pomáhal soud, jak je to dnes nemám zkušenost. Pročti odkazy, třeba tam něco najdeš. Poptej se u soudu , musí tam být odd., které pomáhá matkám a dětem. V r 1995 takto dcera získala dlužné výživné od otce. Úřednice vše sepsala a zařídila.

Kepler

S tímhle už zkušenost nemám, ale tipuju, že vracet to soudu nemá smysl, už jednou proběhl. Asi by sis měla vyhledat exekutora sama a s ním se domluvíš co a jak. Ať ti to dobře dopadne!

Kura

Souhlasím.