Avatar uživatele
Registrovaný

otec má pozemek na kterém je ZPS..chtěli bychom si postavit a nevíme zda se na pozemku mohou konat úpravy(postavit domek

může se část pozemku na někoho přepsat, když je tam ZPS?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

1. NEZAKLÁDEJ další otázku/y (příště - pokračuj v otázce původní - Doplnění nebo Diskuse)
2. otec snad má k ispozici smlouvu, jíž zástavní právo vzniklo, ne? - pokud ne, ´zapátrejte´ u toho, v čí prospěch je zástava
3. postupujte podle smlouvy (a nebo zástavu nechte zrušit - opět, za podmínek zástavní smlouvy)
Doplňuji:
K Doplnění:
Jen se souhlasem zástavního věřitele...

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

na pozemku môžete postaviť nemovitosť - ale tá sa stáva súčasťou pozemku a platí na ňu tiež zástavné právo - stavba je súčasťou pozemku (§ 506 NOZ).

;-Q


Avatar uživatele
Bronzový

K vydání stavebního povolení požaduje stavební úřad souhlas všech dotčených osob. Pokud je na pozemku nějaká zástava, tak ten co tam tu zástavu má je dotčená osoba. Stavba cenu ppozemku zvýší, není důvod, aby věřitel neudělil souhlas, většinou ho udělí.

Doporučuji písemně oslovit věřitele a předběžně ho požádat o souhlas. Poté nechat udělat projekt a ten musí věřitel znova odsouhlasit.

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1817
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 671
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 455
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 392
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.