Avatar uživatele
skywalker

Otazky ucitelum tady na webu

Dobry den,

premyslel jsem a napadlo me…pokud tu jsou nejaci ucitele, jak jste se dostali ke sve praci a proc ? A co vy ostatni co si myslite ? Je to kvuli tomu ze maji tak radi skolu ? A nebo je v tom nekde zakopany pes a duvod je naprosto odlisny ?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 3742 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Rocker

Zjenteku,plat učitele není zase tak vysoký jak si myslíš.Na to,že mají vysokou školu,odpovědnost za děti.Já jako školník mám stejný peníze jako učitelky.Máme tady většinu učitelek,které ta práce baví,pozná se to podle toho,jak se chovají k dětem.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Emefej

Několik let jsem učil. Důvod byl ten, že po ztrátě původního zaměstnání jsem chtěl využít svou odbornost. Učení mě docela bavilo, ale pro nedostatečné finanční ohodnocení jsem toho po několika letech zanechal.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Lamalam

Učím, učila mamka, učila babička. Od malička jsem chtěla učitelkou.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zjentek

neučím, ale vím, že dnes to učitelé většinou dělají pro zisk, bez lásky k tomu, jen pro výdělek ..no a to je jedna z největších katastrof společnosti dnešních dnů vůbec :o
Doplňuji:
výchovu dětí a mládeže nesmí mít v rukou někdo, kdo je tam pro plat. Jinak sklidí, co zasel no a výsledky sklizně jsou dnes více než patrné a jasně vypovídající ..jen je teď dospělí musejí přijmout

Upravil/a: zjentek

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
zjentek

Rocker a kdo tady mluvil o tom, že by měl být plat učitelů vysoký? Správně by neměl být žádný! Já vím já vím- nejde to, společnost, systém, atd atd ..to nemusíme rozebírat. Tázající zajímá, proč se učitelé drží ve škole, jestli je to proto, že mají tak rádi školu či co a co si my ostatní myslíme :o

před 3742 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Emefej

zjentek – nevím jaké máš představy o platech učitelů, ale pro zisk se dnes učit nedá (nemluvím o soukromých školách).

před 3742 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zjentek

to jako že třeba 26.500kč dnes nejsou žádný prachy? Vidíš, a s takovouto vizí, která je mimo realitu skutečnosti, dnes lezou dospělí mezi mládež, aby je učili realitu života. Ostatní vysvětluji v odpovědi, stačí otevřít oči :o

před 3742 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Lamalam

Vysokoškolský pedagog měl v loňském roce průměrnou mzdu 24 615 Kč, což je méně než celostátní průměrná mzda, která podle ČSU byla 24 836 Kč.

před 3741 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek