Pupy

Otázky pro ty co používají klikr

Ahoj, cvičím s pejskem pomící klikru. Teď učíme jeden povel a to „vstaň“. Dnes jsem cvičila staré triky a všimla si, že si motá dohromady „lehni“ a „kývni“ tudíž musím „kývni“ předělat na „kývnout“.
A moje otázka je, zda, li je možné učit 2 povely najednou? Nemyslím tím v jednu lekci, ale třeba kývnout ráno a vstaň večer. Nebo je lepší nejprve přeučit kývnutí a pak učit vstať. Nebo dodělat vstan a pak přeučovat kývnutí?
Doplňuji:
Pro Bohemica: Já nikam nespěchám, učím ji pomalu a další povel ji učim až když ten předchozí umí. Cvičení ji baví. Já si akorát všimla že si povel kývni plete s lehni. Protože zní intonačně stejně. Já jen přišla pro radu, jestli bude lepší ji doučit ten povel co učíme, nebo nejprve přeučit tamten.

Nejlepší odpověď
anonym

Nechápu jak souvisí používání klikru s tvou otázkou a potížemi psa při výcviku?
V zásadě platí jednoduchá poučka, že k trénování nového cviku-povelu
se přistupuje až po zvládnutí předchozího úkolu. Některé období věnujeme pouze opakování (upevňování) již naučeného.
Rozhodně se nesnažíme učit psa dva povely a cviky najednou (tedy během jednoho dne). Nechápu kam spěcháš, proč na psa tak pospícháš a v čem soutěžíte? V rychlosti?
Není se čemu divit, že si pes povely plete!
Brzdi, zpomal, protože můžeš psa „přetavit“ znechutit mu výcvik
a provedené cviky budou prováděné bez jiskry a radosti.
Postupuj se psem pomaleji a udělej mu z učení nových věcí radost a ne stres!
Doplňuji:
Stále nechápu jakou tvoje potíže mají souvislost s klikrem (v záhlaví otázky)?
Je jasné, že napřed se musí pes naučit jeden povel ve SPRÁVNÉ formě. Takže nauč nebo přeuč psa tak až nakonec pes pochopí, co po něm chceš. Kývání?
Potom pokračuj.

Další odpovědi
Drap

Ať cvičíš jakýmkoli způsobem, je vždy výhodnější cvičit po jednom povelu. Až je povel zažitý, tak ho běžně střídat s již zažitými povely a přidat zase nový.