Nitrol

Kolik asi oleje se lije do Mazdy RX-8? Je Wankelův motor u této Mazdy chlazen OLEJEM nebo VODOU?

Otázky na Mazdu RX-8.
Ahojte, potřeboval bych zjistit dvě věci :)

  1. Ptám se kolik asi oleje se lije do Mazdy RX-8 přesněji do 170kW. [Mazdu nevlastním]
  2. A jestli je Wankelův motor u této Mazdy chlazen OLEJEM nebo VODOU? :)

Předem dík za odpovědi.

Odpovědi
Emefej

  1. Nevím
  2. Ten motor jsem nikdy v reálu neviděl, ale vzhledm k tomu, že se jako náhradní díly prodávají silikonové vodní hadice, soudím, že je chlazen vodou.

Zdroj: http://www.zi­tec.cz/cz-detail-649593-mishimoto-silikonove-hadice-na-vodu-mazda-rx8-04-08.html