Pokročilý

Poradíte, jak je třeba postupovat v uvedeném příkladu?

Pokud vstoupí voják do místnosti k vyššímu nadřízenému spolu s nižším nadřízeným a ten pozdraví (salutováním), osloví ho, zahlásí svou hodnost a příjmení a "+1", zdraví salutováním i samotný voják? A jak je to při odchodu, pokud nestojí za sebou ale vedle sebe, jsou ve tvaru a znovu tedy zřejmě ten nejnižší nezdraví? Případně kde bych našel Zákl. 2, kde se tohle stanovuje.

V budovách se dnes rozhodně salutuje.

Odpovědi:

Stříbrný

V budovách se vůbec nesalutuje. Venku by salutovali všichni, včetně nadřízených.

Stříbrný

Týjo, ty sem taháš věci, které už jsem dávno (jakožto voják-záklaďák) zapomněl, dneska jsou asi jiná pravidla (tím neříkám, že toto pravidlo se změnilo) a tím, že armáda je profesionální, tak asi základní vojenské řády nejsou veřejně přístupné (ale můžu se plést), civilista s tím vůbec nepřijde do styku a profíci vědí, odkud si to nastudovat.

v místnosti se při vstupu sundá z hlavy čepice (lodička,baret atd.) a vyšší hodnost se zahlásí, tak jak píšeš. stojí vedle sebe v pozoru a ruce podél těla. tak to bylo za mě v roce 1986-1991

Stříbrný

Mám za to, že bez čepice (v místnosti) se zdraví základním postojem a pokývnutím hlavy. Američani salutují i bez čepice, ale to k nám snad ještě nedorazilo.
Při odchodu se žádá: "Dovolte mi odejít." A to i tehdy, když vám už předtím řekl "běžte". Musíte dostat ještě jedno extra svolení. Nahodíte základní postoj, pokývnete hlavou a zavřete dveře zvenku.
Zákl 2 nevím, kde stáhnout, musel bych googlit, ale to můžete i vy sám.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1819
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 671
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 458
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 392
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.