huxa

Otázka spíše na motocyklisty-Jak zabránit, abyste necukali motorkou? A jak podřazovat?

V úterý jdu na zkoužky skrz řidičák a jakmile jsem trošku vystresovaný (z cizího prostředí, nového člověka), začnu sebou nezřízeně cukat a poprvé, co jsem jezdil s učitelem v autoškole říkal, že cukám s celou motorkou, lze tomuto nějak zabránit?
A ještě mám jednu otázečku, stále mi nejde podřazovat, hlavně na křižovatce si tam nechám třeba dvojku a potom mi to chcípá… lze nějak zjistit, co tam mám zařazené nebo nějak udělat, abych tam měl na 100% jedničku či neutrál? Snažím se při větším zpomalení také podřadit a zároveň si říkám, co tam mám zařazené, což je ale naprostá pitomost, páč se potom člověk nedokáže soustředit na značky, apod. :)

Nejlepší odpověď
autacek

Bohužel to je nemoc všech začátečníků, že nezvládají všechny úkony jak po technické stránce, tak teoretické.

Nicméně, záleží na jaké motorce jedeš, buď má neutrál jen jeden, ale může mít i mezi všemi rychlostmi. V Každém případě však není ani tak třeba počítat kde jsi, ale prostě tu rychlost při zastavení vyšlapáš až co to jde a pak se případně vrátíš na neutrál. A za jízdy to řadíš citem, o stupeň nahoru či dolů, dle otáček a požadovaného výkonu. Snad ti to pomůže ;)

Další odpovědi
mosoj

Sakra na motorce jsem se něco najezdil, na druhé straně už jsem 100 let nejel.
Nicméně musíš se naučit na řazení nemyslet. To ale platí i pro auto a bude to chvilku trvat.
Jak poznáš jakou rychlost tam máš. Motorka zpátečku nemá a jednička byla vždy na jedenu stranu ( za mně nahoru.) Vše ostatní v pořadí 2 – 3 – 4 dolů.
Mezi tím byl neutrál . No tak si to vyzkouším , nebo to naženu všechno nahoru a vím že tam mám jedničku a jedno zmačknutí neutrál. Přesvědčím se o tom mírným popuštěním spojky . To snad poznáš jestli má motor snahu se rozjet nebo ne.