Otázka pro znalce j.českého!

Jak oslovujeme manželku místostarosty!
Doplňuji:
Proč se tedy ve starých filmech oslovovaly ženy paní továrníková,vel­kostatkářová,sta­rostová atd ?!

Nejlepší odpověď
annas

Nechtěla jsem odpovídat, snad mě zase někdo nenapadne, že se předvádím…

Místostarosta je funkce, jeho manželka s ní nemá nic společného.

Proto je jen paní xxx.
Doplňuji:
Ano. Máte pravdu.
Paní továrníková, doktorová – manželky chtěly být jednak důležité, jednak aby ostatní lidé věděli, že patří k panu továrníkovi atd.
Nadřazenost, snobárna…

Další odpovědi
Myšák V.

Podle mého názoru jen paní…a její příjmení nebo jméno…
Oslovení nemá s funkcí manžela co dělat,nebo jo?
Lívii taky nikdo neříká paní prezidentová…

Mili @

Paní místostarosto­vá?????
To je nějaký fígl nebo co????
Protože ty ženské seděly doma, staraly se o domácnost a nepracovaly, tak se jim tak holt říkalo podle manžela…

verka

xxxxxxxx