Jikra

Otázka pro ty asi dříve narozené,ale nejen pro ně.

Víte proč se říká být nabalený nebo obalený(jak kde)jako pumpa.
Pamatujete si to?Nebo víte?

Nejlepší odpověď
terry

No…neobalovala, izolovala, se dříve pumpa, aby voda v ní nezmrzla?

Další odpovědi
Drap

Pamatuji se, dříve tak byly na venlově obaleny všechny pumpy. Obalovali se většinou slámou, někdy senem, dřevěnou vatou, někdy jen hadry. Bylo to nutné. Pokud se odebírala voda z pump po celou zimu, tak docházelo při velkých mrazech k zamrzání vody v horní části pumpy.

barnajka

Odpověď trochu mimo mísu, ale nemůžu si pomoct : jak dojde řeč na pumpu, mně se vždycky vybaví scénka z Cimrmanova Lijavce – jak se Pejřil vysmívá Cimrmanovi a jeho převleku na minulým maškarním bále.
Cimrman byl totiž za pumpu v zimě :))

„Pumpa v zimě! Přišel vobalenej slámou a pytlema a takhle dělal rukou…“ :)))
Doplňuji:
:D http://www.you­tube.com/watch?v=ud05BrEV­tS4#t=1h28m50s

anonym

Ach jo. ;-( Vsichni zde pisi o zime a ja tak vypadam i v lete. ☹ -iv-

briketka10

tedy teď vím co to znamená a připadám si tak v mé péřové bundě z kachního peří, už aby bylo zas jaro, pak léto, nebudeme se takto obalovat, jako ta pumpa..