Pokročilý

Otázka pro "starší" ročníky ..

Jak jste si představovali, během svého mládí, svět v roce 2011?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Bronzový

Já jsem si nepředstavovala, já jsem jen koukala, jak se vše vyvíjí...
Od automatických praček, přes napařovací žehličky, mikrovlnky, internet a mobily, digitální foťáky....
A pořád jen koukám, co nového se zase objeví!
Četla jsem sci-fi a některé věci, které nebyly, už dnes existují a běžně se používají ....

Další odpovědi:

Zlatý

to jsem si vůbec nedovedla představit ,že bude rok 2000 natož 2010 a dál

hrozně to uteklo

Upřimně -nijak!Ten rok byl pro mě tak vzdálený,že jsem ho tak nějak ani neměla potřebu si představovat,pro nás tehdy byl jen kazeťák a shánět písničky a sen se jednou podívat za velkou louži!

Zlatý

Představoval jsem si města s futuristickou architekturou - něco jako projekty Kaplického.Dopravu jsem si představoval tak,že budou jezdit nadzemní superrychlé vlaky.Představoval jsem si že svět bude jeden takový velký metropolis.

Zlatý

Všelijak, např. dnes již dospělé dcery vzpomínají jak jsem jim kdysi popisoval budoucí možnosti nahrávání a přehrávání videa - to jsem se celkem trefil, ale třeba to, že z Prahy bude vysílat Svobodná Evropa mne nenapadlo ani ve snu. Také jsem si neumněl představit, že budu moci téměř zdarma vést přes SKYPE videohovor se spolužačkou žijící v Kalifornii, se kterou jsem se do minulého týdne téměř čtyřicet roků nesetkal. Také fakt, že dnes již nebude živ můj o dost mladší bratr jsem pochopitelně vůbec neočekával.

Věděl jsem že nebudou létací stroje a vzducholodě. Přepočítal jsem se; http://foftw.org/…
Všechno už existuje. -
Už si vzpomínám, že budou malé vysílačky. A že bude potrestáno hříšné město. Ale to se stalo.

Zdroj: http://img.nadapenny.com/t20/1 0365/nadap104614120770237.jpg

Zlatý

Nepředstavovala. Vůbec jsem na rok 2011 nemyslela :-).
Spíš jsem myslela na konkrétní plány.

Zlatý

Tak krátku budúcnosť som si nepredstavovala. Viac sa teším na Silvester 2050. Moja predstava je úžasná...

Bronzový

Asi nějak na způsob knih I. Jefremova,všechno zadarmo atd..:-)práce mi bude posláním a maximálně 30.hodin práce týdně.A že nikdy nezestárnu.

Zlatý

http://www.youtube.com/…

V době,kdy se hrála tato písnička jsem si absolutně neuměla představit rok,o kterém se zpívá,bylo to pro mne strašně vzdálené.Říkala jsem si-to už budu dospělá,vdaná,s dětmi...strašně ten čas letí.

Pokročilý

Ahoj bylo vzrušující myslet na to jak to asi bude vypadat v roce 2000. 2010 to už byla hluboká budoucnost. Myslela jsem že nás budou obsluhovat roboti a budeme jezdit po pohyblivých chodnících..

Bronzový

Nejsem sice starší ročník, ale rád si přečtu nějaké to starší sci-fi. Zajímavé je, že všichni si představovali budoucnost tak, že budeme běžně létat na měsíc na dovolenou, budou tu s námi žít běžně roboti, kteří odvádějí veškerou práci za nás a my můžeme využít volný čas k tomu, co děláme rádi.

A ono prd! :)

Na měsíc jsme letěli naposledy před 30 lety, neumíme pořádně létat ani na oběžnou dráhu. Roboti v jistém smyslu už za nás pracují, ale ne k tomu, abychom měli volno, ale abychom byli nezaměstnaní ... zkrátka není to tak růžové :D

Ale zajímavé je, že většinou se autoři nezamýšleli nad věcmi, které dnes denně používáme jako mobily, mikrovlnky, osobní počítače, elektronické čtečky ... :)

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Volný čas a hobby

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Volný čas a hobby

Zlatý Drap 880
Zlatý annas 868
Zlatý quentos 860
Zlatý hanulka11 556
Zlatý mosoj 542
Zlatý led 473
Zlatý marci1 459
Zlatý gecco 385
Zlatý iceT 373
Zlatý panenka 367

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.