Avatar uživatele
Dzejkob

Otázka pro „starší“ ročníky ..

Jak jste si představovali, během svého mládí, svět v roce 2011?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 5Pro koho je otázka zajímavá? anonym, Jahoda, dagry, kapka, Mili @ před 4857 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Mili @

Já jsem si nepředstavovala, já jsem jen koukala, jak se vše vyvíjí…
Od automatických praček, přes napařovací žehličky, mikrovlnky, internet a mobily, digitální foťáky…
A pořád jen koukám, co nového se zase objeví!
Četla jsem sci-fi a některé věci, které nebyly, už dnes existují a běžně se používají …

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
hanulka11

to jsem si vůbec nedovedla představit ,že bude rok 2000 natož 2010 a dál

hrozně to uteklo

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

Upřimně -nijak!Ten rok byl pro mě tak vzdálený,že jsem ho tak nějak ani neměla potřebu si představovat,pro nás tehdy byl jen kazeťák a shánět písničky a sen se jednou podívat za velkou louži!

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ten který je

Představoval jsem si města s futuristickou architekturou – něco jako projekty Kaplického.Dopravu jsem si představoval tak,že budou jezdit nadzemní superrychlé vlaky.Představoval jsem si že svět bude jeden takový velký metropolis.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
dudu

Všelijak, např. dnes již dospělé dcery vzpomínají jak jsem jim kdysi popisoval budoucí možnosti nahrávání a přehrávání videa – to jsem se celkem trefil, ale třeba to, že z Prahy bude vysílat Svobodná Evropa mne nenapadlo ani ve snu. Také jsem si neumněl představit, že budu moci téměř zdarma vést přes SKYPE videohovor se spolužačkou žijící v Kalifornii, se kterou jsem se do minulého týdne téměř čtyřicet roků nesetkal. Také fakt, že dnes již nebude živ můj o dost mladší bratr jsem pochopitelně vůbec neočekával.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Věděl jsem že nebudou létací stroje a vzducholodě. Přepočítal jsem se; http://foftw.org/wp-content/upload­s/2010/08/futu­re-city-5-web.jpg
Všechno už existuje. -
Už si vzpomínám, že budou malé vysílačky. A že bude potrestáno hříšné město. Ale to se stalo.

Zdroj: http://img.na­dapenny.com/t20/103­65/nadap104614120­770237.jpg

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ReHu

Nepředstavovala. Vůbec jsem na rok 2011 nemyslela 🙂.
Spíš jsem myslela na konkrétní plány.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
led

Tak krátku budúcnosť som si nepredstavovala. Viac sa teším na Silvester 2050. Moja predstava je úžasná…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
jendahun

Asi nějak na způsob knih I. Jefremova,všechno zadarmo atd..:-)práce mi bude posláním a maximálně 30.hodin práce týdně.A že nikdy nezestárnu.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
iceT

http://www.you­tube.com/watch?v=6hrLwu0­tLBw

V době,kdy se hrála tato písnička jsem si absolutně neuměla představit rok,o kterém se zpívá,bylo to pro mne strašně vzdálené.Říkala jsem si-to už budu dospělá,vdaná,s dět­mi…strašně ten čas letí.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zhuzupets

Ahoj bylo vzrušující myslet na to jak to asi bude vypadat v roce 2000. 2010 to už byla hluboká budoucnost. Myslela jsem že nás budou obsluhovat roboti a budeme jezdit po pohyblivých chodnících..

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
blesk26

Nejsem sice starší ročník, ale rád si přečtu nějaké to starší sci-fi. Zajímavé je, že všichni si představovali budoucnost tak, že budeme běžně létat na měsíc na dovolenou, budou tu s námi žít běžně roboti, kteří odvádějí veškerou práci za nás a my můžeme využít volný čas k tomu, co děláme rádi.

A ono prd! :)

Na měsíc jsme letěli naposledy před 30 lety, neumíme pořádně létat ani na oběžnou dráhu. Roboti v jistém smyslu už za nás pracují, ale ne k tomu, abychom měli volno, ale abychom byli nezaměstnaní … zkrátka není to tak růžové :D

Ale zajímavé je, že většinou se autoři nezamýšleli nad věcmi, které dnes denně používáme jako mobily, mikrovlnky, osobní počítače, elektronické čtečky … :)

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Volný čas a hobby