pusinka50

Otázka pro Pražáky…

Ještě platí v MHD klasické časové jízdenky, mohu si ji zřídit? Myslím tu přeloženou kartičku, kde se zastrkoval platný kupon. Nebo již platí jen Open Card? Kde případně Open Card obdržím, pouze na Magistrátu v Jungmanově ulici na Praze 1? A nevíte náhodou, pakliže platí už jen Open Card, na jakých místech na Jižním Městě nebo aspoň trochu poblíž lze open Card dobít, jedině někde na metru nebo i třeba v prodejně Tabáku apod? A kde poblíž Jižního Města?

Jedná se mi o pravidelné denní dojíždění, jízdenky za 24 Kč se mi velmi prodražují a za 32 Kč nepotřebuji, jízda trvá cca půl hodiny… Vůbec nevím, kam toto zařadit, tak snad mi to admini nesmažou…Díky předem za odpovědí:-)
Doplňuji:
Tak jsem našla co jsem mohla. Ale dovolte doplnění otázky. Není mi jasné, jestli s open card při koupi měsíčního jízdného musím po měsíci vždy osobně na kontaktní místa na metru k tzv. validátorům? Neboť se píše, že při koupi jízdného přes e-shop dopravního podniku se na uvedených kontaktních místech open card NEDOBÍJÍ. Takže pokud budu dobíjet každý měsíc, musím zřejmě dojet na stanici metra k validátoru. A to se obsluhuje jak? Jakým způsobem zaplatím peníze, abych měla předplacenou open card na příštích 30 dní??? já jsem z toho fakt nějak magor.....:-(

Nejlepší odpověď
ahold

Než bych to všechno zodpověděla, tak by to už nemuselo platit.
Tady bys měla najít všechny informace.
http://www.dpp.cz/e-jizdenka/
Doplňuji:
Ve validátoru nemůžeš dobíjet. Slouží k aktivaci a informaci o stavu tvojí Open.
Pro rychlejší orientaci je zde podrobný návod k dobíjení:
https://eshop­.dpp.cz/eShop­Resources/tex­t/help/nakup.html
Ale úplně nejjednodušší způsob: Nemusíš dobíjet každý měsíc. Zajdi na jakékoli kontaktní místo a zaplať si kartu na jak dlouho chceš. Ještě na tom ušetříš, protože třeba tříměsíční, půlroční atd.„kupon“ tě vyjde levněji než každoměsíční nákup.

Další odpovědi
Sůwa

Klasické časové jízdenky už odvál čas, platí pouze OpenCard. Poblíž Jižního Města je možno dobít třeba ve stanici Roztyly 🙂

brillant

Zkuste se podívat zde http://www.dpp.cz/

ratava

Tak jen upřesním- klasická papírová jízdenka stále existuje, ale stojí 670.- . Jedinou výhodou je, že není na jméno (ani RČ), tak se dá půjčovat třeba v rodině, podle potřeby…
Opencard vám nabijí na těchto místech:http://www.dpp­.cz/seznam-predprodejnich-mist/ , potom
Doplňuji:
…už k validátoru nemusíte…

To jsem já

Pro studenty povinnost mít Opencard neplatí. Stále jezdím na papírový měsíční kupon za 260 Kč. Nemám žádný důvod si Opencard zřizovat.

Sůwa

Já už to dál neumím, protože jsem vloni o pětašedesátých narozeninách zaplatila 120,– a mám vystaráno 🙂