chachar1922

Otázka pro mladší generaci do 25 let. Posloucháte někdy, třeba i jen v soukromí, starší písničky českých interpretů?

Například Pavla Bobka, nebo „Už mi není dvacet let“, „Báječnou ženskou“, „Až mě andělé“ a jiné pecky – Argema, Schelinger. A podobně. Takové písně, co poslouchají rodiče nebo babičky. Já se třeba za to nestydím. Příjde mi to stokrát lepší než dnešní jiné moderní pecky, u kterých si ani nezazpívám.

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď
lejdy.můn

Ano

Do kategorie <25 už sice nepatřím, ale není to zas až tak dávno, co jsem taková mlaďoška ještě byla… a ty starý písničky, o kterých tady mluvíš, jsem měla ráda už odmala. Pamatuju, že u nás doma pořád nějaká muzika hrála – ať už přímo z rádia, nebo reprodukovaně z magnetofonových pásek. Taťka ujížděl na české trampské a country klasice, mamka zase zbožňovala Kryla, oba Nováky, Neckáře atd.
Nevím, jestli jsem už tehdy vnímala plný smysl těch slov, ale od první chvíle, co jsem jako 7, 8 letá cácorka slyšela Bobkův „Můj rodný dům“, pro mě tahle písnička měla strašně velikou sílu a zvláštní nepopsatelný nevyjadřitelný význam. Už tehdy jsem u toho brečívala jak želva, a čím víc dobrého i špatného mám v životě ‚odžito‘, tím víc mě tahle písnička bere. 🙂

Obecně se dá říct, že kromě Helenky von Dráčkové si ráda poslechnu skoro všechnu starou klasiku, ale pro pár jedinců mám přece jen extra slabost: Rezek, Zich, Petr Novák, Černoch, Bobek, Mišík, sourozenci Ulrychovi + Javory, Rottrová, Kubišová, Muk, Ledecký, Brichta + Arakain, Nedvědi.
Mám ráda i Petra Spálenýho, ale jen ty jeho český písničky – jak ho slyším zpívat anglicky, okamžitě zacpávám uši: ta jeho huhloidní výslovnost je prostě šílená. Nechápu, že si troufl něco tak podprůměrnýho vůbec vypustit do světa – na zpěváka jeho formátu je to vážně smutný uklouznutí. Buď dělám věci pořádně, a nebo je nedělám vůbec. ☹

https://www.y­outube.com/wat­ch?app=desktop&per­sist_app=1&v=mNDy­fuDf-rM

Další odpovědi
Hans51

Ano

Ano, poslouchám mimo jiné i Arakain a též se za to nestydím.

Awe

Ne

České a slovenské interprety nemám rád a nemění se na to nic vzhledem k časovému období… Ale mám rád třeba Sinatru nebo presleyho

anonym

Ano

Když mi a mojim spolužákům jdou příkladem, tak je vyloženě uctívám jako mámu a mámu.

bolak

Ano

Někdy Antonína Dvořáka a Bedřicha Smetanu, ale ty už jsou hodně starý, jednomu z nich už táhne na 200 let.

No, já se přiznám, vlastně teď už zas až tak moc ne, ale když jsem byl mladší a hrál jsem střílečky jako Quake, Doom, CS.. tak jsem si do toho pouštěl třeba Mozarta a tadytu vážnou hudbu, a lidi co pak ke mě chodili z toho byly docela na větvi, zvlášť jednou když přijela babička na nějakou tu oslavu a teď slyší tadytu „krásnou“ muziku znít na plný pecky z mýho pokoje, tak evidentně příjemně překvapená mým vkusem vejde dovnitř a vidí mě jak si do toho ještě jednou rukou diriguju a druhou rukou střílím AKčkem headshoty lidem do hlavy, všude cáká krev…no muselo to pro ni vypadat dost šíleně :D

Luxx

Ne

tohle mi fakt nic neříká… ale mám ráda zahraniční hity z let 80. a 90., Mika Oldfielda, Jeana Michella Jarreho apod., což jsou už taky takové vykopávky

anonym

Ano

Do tý kategorie nepatřím,ale tyhle fláky zná snad každý z rádií.
Určitě máš pravdu v tvé poslední větě.

chachar1922

Arakain taky, nedávno jsem je viděla s Bílou a třeba i Katapulty si poslechnu.