Bronzový

Otázka pro mladší generaci do 25 let. Posloucháte někdy, třeba i jen v soukromí, starší písničky českých interpretů?

Například Pavla Bobka, nebo "Už mi není dvacet let", "Báječnou ženskou", "Až mě andělé" a jiné pecky - Argema, Schelinger. A podobně. Takové písně, co poslouchají rodiče nebo babičky. Já se třeba za to nestydím. Příjde mi to stokrát lepší než dnešní jiné moderní pecky, u kterých si ani nezazpívám.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Hlasujte v anketě

Ano 71% Ne 29%

Nejlepší odpověď

Pokročilý

Ano

Do kategorie <25 už sice nepatřím, ale není to zas až tak dávno, co jsem taková mlaďoška ještě byla... a ty starý písničky, o kterých tady mluvíš, jsem měla ráda už odmala. Pamatuju, že u nás doma pořád nějaká muzika hrála - ať už přímo z rádia, nebo reprodukovaně z magnetofonových pásek. Taťka ujížděl na české trampské a country klasice, mamka zase zbožňovala Kryla, oba Nováky, Neckáře atd.
Nevím, jestli jsem už tehdy vnímala plný smysl těch slov, ale od první chvíle, co jsem jako 7, 8 letá cácorka slyšela Bobkův "Můj rodný dům", pro mě tahle písnička měla strašně velikou sílu a zvláštní nepopsatelný nevyjadřitelný význam. Už tehdy jsem u toho brečívala jak želva, a čím víc dobrého i špatného mám v životě 'odžito', tím víc mě tahle písnička bere. :-)

Obecně se dá říct, že kromě Helenky von Dráčkové si ráda poslechnu skoro všechnu starou klasiku, ale pro pár jedinců mám přece jen extra slabost: Rezek, Zich, Petr Novák, Černoch, Bobek, Mišík, sourozenci Ulrychovi + Javory, Rottrová, Kubišová, Muk, Ledecký, Brichta + Arakain, Nedvědi.
Mám ráda i Petra Spálenýho, ale jen ty jeho český písničky - jak ho slyším zpívat anglicky, okamžitě zacpávám uši: ta jeho huhloidní výslovnost je prostě šílená. Nechápu, že si troufl něco tak podprůměrnýho vůbec vypustit do světa - na zpěváka jeho formátu je to vážně smutný uklouznutí. Buď dělám věci pořádně, a nebo je nedělám vůbec. :-(

https://www.youtube.com/…

Další odpovědi:

Bronzový

Ano

Ano, poslouchám mimo jiné i Arakain a též se za to nestydím.

Bronzový

Ne

České a slovenské interprety nemám rád a nemění se na to nic vzhledem k časovému období... Ale mám rád třeba Sinatru nebo presleyho

Ano

Když mi a mojim spolužákům jdou příkladem, tak je vyloženě uctívám jako mámu a mámu.

Zlatý

Ano

Někdy Antonína Dvořáka a Bedřicha Smetanu, ale ty už jsou hodně starý, jednomu z nich už táhne na 200 let.
---
No, já se přiznám, vlastně teď už zas až tak moc ne, ale když jsem byl mladší a hrál jsem střílečky jako Quake, Doom, CS.. tak jsem si do toho pouštěl třeba Mozarta a tadytu vážnou hudbu, a lidi co pak ke mě chodili z toho byly docela na větvi, zvlášť jednou když přijela babička na nějakou tu oslavu a teď slyší tadytu "krásnou" muziku znít na plný pecky z mýho pokoje, tak evidentně příjemně překvapená mým vkusem vejde dovnitř a vidí mě jak si do toho ještě jednou rukou diriguju a druhou rukou střílím AKčkem headshoty lidem do hlavy, všude cáká krev...no muselo to pro ni vypadat dost šíleně :D

Bronzový

Ne

tohle mi fakt nic neříká... ale mám ráda zahraniční hity z let 80. a 90., Mika Oldfielda, Jeana Michella Jarreho apod., což jsou už taky takové vykopávky

Ano

Do tý kategorie nepatřím,ale tyhle fláky zná snad každý z rádií.
Určitě máš pravdu v tvé poslední větě.

Diskuze k otázce

Bronzový

chachar1922

Arakain taky, nedávno jsem je viděla s Bílou a třeba i Katapulty si poslechnu.

Zajímavé otázky v kategorii Hudba, film a TV

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Hudba, film a TV

Zlatý iceT 778
Zlatý briketka10 584
Zlatý annas 576
Zlatý quentos 506
Zlatý marci1 430
Zlatý Drap 402
Zlatý bolak 345
Zlatý led 332
Zlatý hanulka11 271
Zlatý mosoj 216

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.