quentos

Otázka pro méně než dvacetileté

Víte, čemu se říká „rozsypanej čaj“? Na mě to tatínek vybalil, když mi bylo cca 18, a koukal jsem na to jako puk ;{DD
Je-li vám 20 a více, prosím neodpovídejte, do vás to jistě hustili horem dolem ;{)>
Doplňuji:
to je mi překvapení ;{)> čekal jsem, že dostanu vynadáno, co je to za primitivní otázku ;{))>

Nejlepší odpověď
iceT

Taky to nevim,nikdy jsem neslysela,a jestli ano,tak se mi to davno vykourilo z hlavy.A taky je mi pres…

Další odpovědi
Jahoda

Také jsem to neslyšela. Kromě toho rozsypaného doopravdického čaje (jak uvádí Miroslav). Jinak netuším 😉

Miroslavst

Mě je jednou tolik, ale co je to rozsypanej čaj teda nevím, krom toho rozsypaného čaje.
Přemýšlím až http://www.you­tube.com/watch?v=_P0vcHD­NKRs

anonym

to jsem ráda konečně něco Miroslavst neví,že by byl kouzelné dítě?
Doplňuji:
no jo ale ty Quentosi to při svém zaměstnání používáš často,mě kvůli tomu pořád peskovali

aramah

Také nemám ponětí…

JayDee446

Kdysi jsem slyšel toto označení pro čínské (nebo japonské) znaky.

ReHu

Mně je víc a taky nevím :D.
Doplňuji:
Možná jsi, quentosi, z jiného kraje :D. A jak je známo, jiný kraj, jiný mrav :D. A proto my to nevíme :D.

Toruk

MiroslavSt: Mirku, takže je Ti 20? To je úžasný věk 😁
Píšeš, že je Ti 1× tolik. Počítam tedy 1 × 20 = 20 🙂

kvikal

Co já vím tak se rozsypanému čaji říká když otevřete špatně nějaký program a na vás vykoukne takové to nesmyslné kodování v písmenkach – a když to převedu do školy tak by to mohl být slbikář ?? Taková ta hloupá deska kde jsme měli roztříhaná písmenka a slabiky ? Nebo první čítanky ??

kapka

My s manželem říkáme „rozsypaný čaj“ tradičnímu mongolskému písmu, případně čínským znakům, ale netuším, jestli jste měl na mysli toto. Dozvíme se správnou odpověď?

quentos

Jste blízko ;{)> už jsem ji dopsal, viz níže

kapka

Nebo že by azbuka?

quentos

ano, přesně ;{)> za těch čtyřicet let to tady bylo jak mor ;{))>

quentos

burak, sice přihořívá, ale zdaleka nehoří, kdyby šlo o naškrabané písmo, nesměroval bych to na méně než dvacetileté ;{))>

anonym

Miroslavste sice jsem dáma v letech,ale tak stará abys ty byl na houbách a já se už učila psát nejsem

Miroslavst

Hanko, v letech? Jsme skoro stejně staří nebo mladí, jak chceš, ale to jsem nikdy neslyšel o tom čaji.

anonym

tak jinak jak vypadalo tvoje písmo,bylo ůhledné,krásně na řadku,nebo jsi škrábal jako kocour a vypadalo to jako rozsypaný čaj

anonym

napovím vám,jak vypadala vaše první věta co jste napsali?

Miroslavst

Máma má mísu? Myslíš tuto větu?
Té páry jde čím dál tím víc :D

quentos

ReHu: kdepak, to prolezlo celou republikou skrznaskrz ;{))>

Miroslavst

Toruku, to jednou tolik tu už bylo probíráno kdysi:
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/kolikrat

Toruk

Jaký je Tvůj názor, že „1 x tolik“ mluvnicky je 2 x tolik matematicky? Chtěl jsi vyjádřit tím 1 x tolik (20), že je Ti 40?

Miroslavst

ano.dokonce 41 a stejně nevím co je ten rozsypanej čaj. Asi jsem byl někde jinde, když to prolézalo republiku.

Toruk

Možná je to společenský zvyk, vyjadřovat dvojnásobek slovy jednou tolik, ale je to nelogické.

quentos

JayDee, výborně, byl jste nejblíž. Těmi dvaceti lety jsem měl na mysli časovou vzdálenost od r. 1989, před ním totiž lidé často a povinně přicházeli do styku s ruštinou – spíše šlo o hanlivé označení pro azbuku.