kudm05s

Otázka pro auto elektrikáře?

Dobrý večer vlastním Ford Mondeo II BAP/1998/1.8 benzín (Německo) a náhle se před pár měsíci na dálnici v silném dešti stalo to, že mi levý blinkr začal rychle blikat. V zadním světlometu byla žárovka spálená, tak jsem ji vyměnil za P21W. Všechny tři žárovky jak přední, boční a zadní svítí normálně ale při levěm blinkru rychle, varovky normálně. Pojistky v pořádku, žárovky též bádal jsem nad tím dlouho… a nevím prosím o radu díky Michal.
Doplňuji:
Vadnou žárovku jsem zamozřejmě vyměnil za ekvivalent + kontrola pojistek atd…

Nejlepší odpověď
Hlada

Levá stana má větší odpor. Může být vadná žárovka, nejspíš ale půjde o špatný kontakt v patici nebo konektoru. Také by mohl mít přepínač na levé straně velký přechodový odpor, je to ale malá pravděpodobnost. Odpor celé větve by měl být kolem třech ohmů a měl by být na obou stranách stejný.