quentos

Otázka především (ale nejen) pro muže: ovlivňuje vás toto hodně při posuzování ženské atraktivity?

Podobná otázka tu sice už padla, nicméně mnoho se na ni neodpovídalo a chtěl bych se nyní zeptat trochu z jiného úhlu a trochu ji rozšířit. Beztak se na ni tehdy příliš neodpovídalo (http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/panove-mate-radi-cernovlasky-brunety-nebo-blondyny-a-preferujete-dlouhovlasky-nebo-nakratko-strizene).
Bylo totiž zjištěno, že blondýnky spíše mají sklony k nevázaným sexuálním dobrodružstvím (proto je údajně muži tolik milují), zatímco brunety jsou rodinné typy. Tím se vysvětluje, proč tak trpím na brunety – vzhledem k tomu, že do sexuálních dobrodružství nejsem fanda a a spíše toužím najít věrnou partnerku na celý život. Muži, ovlivňuje vás hodně barva vlasů při výběru partnerky? A shoduje se vaše preference s výše uvedenými vědeckými fakty?
Chtěl bych ovšem slyšet i něžné pohlaví: co si o tomto výsledku vědeckém výzkumu (cha cha, asi se dám taky na vědu) myslíte – a souhlasí to? Jste tmavovláska a rodinný typ či blondýna, která má ráda sex? Nebo je to s Vámi úplně naopak? :{)>
Doplňuji:
ten odkaz byl na kdysi na Novinkách, leč nemohu se dopátrat :{(> byl tam ale jeden podobný, i když to není úplně on: http://www.no­vinky.cz/zena/vzta­hy-a-sex/225999-nejcastejsi-duvody-proc-si-muzi-vybiraji-radeji-brunetky.html

Nejlepší odpověď
Lucijej

Já si myslim, že barva vlasů na to vliv nemá, obzvlášť v dnešní době, kdy spousta žen mění barvu jako ponožky :o) Akorát díky hloupým vtipům o blondýnách mají muži zafixované blondýny jako snadnější kořist.

Další odpovědi
Drap

Toto jsou podle mě všechno rádoby vědecké bláboly. Na tom přece vůbec nezáleží. Záleží na tom, co žena vyřazuje, jak se chová, jak mluví, a jaké má názory. Takovéto průzkumy, zahrnující pár lidí jsem schoprn udělat taky a výsledek mít takový jaký budu chtít.
Je to stejné, jako kdyby jsme udělali průzkum a zjistili že modrooké ženy mluví pravdu, ty co mají hnědé oči lžou, a zelené oči znamenají že mají problém s komunikací. Těžko se to bude vyvracet a přesto to jsou nesmysly.
Nikdy jsem neviděl ani jednu z účastnic těchto stránek a přesto jsou mi některé sympatické více a některé méně.Těch sympatických je většina. Z toho tedy vyplývá , že ženy které chodí na tyto stránky jsou převážně blondýny.

WeeBear

Tak budu mluvit za „něžné“ pohlaví.

Jsem bruneta, a je pravda, že preferuji vážnější vztahy, ale sex beru jako jednu z důležitých věcí. – Z mojí zkušenosti (asi to bude znít všelijak), když neklape sex, neklape ani vztah. Sice jsem nikdy nepochopila souvislost,..

Každopádně podle barvy vlasů na tom něco asi bude.. Vždy jsem si držela blonďáky dále od sebe. Všichni moji bývalí měli hnědé vlasy, co si tak vzpomínám. 😁

eLx

můžeš hodit odkaz na ten výzkum? nějak se mi tomu nechce věřit..

osobně jsem zažil vášnivý brunetky i vášnivý blondýnky.. stejně jako ty „umírněnější“ – nebo jak ty řikáš „rodinný“ – typy.. podle mě je to naprostá blbost

jinak k samotnýmu dotazu – moje preference fakt na vlasech založený nejsou, to je snad jedna z posledních věcí, který registruju.. :)
Doplňuji:
letmo jsem ten odkaz projel – ani na těch novinkách nevidim seriózní výzkum, jen se to tak snažej prezentovat.. připomněl jsi mi, proč nečtu tyhle portály.. ale chápu, že musej nějak zabavit lidi..

venkovan

Mne víc ovlivňuje nějaký vnitřní náboj ženy, který se projevuje v pohybech apod. A vlasy víc jak jsou upraveny než jakou mají barvu. Přiroda nás vychovala tak, že vlasů žen se všimneme skoro nejdřív (asi hned po postavě) a popravdě – holky to s vlasy umí, že muže o které mají zájem dokáží zaujmout.
No přiznejme si pánové, že leckdy nás žensky jejich drobnými pohyby (zřejmě symbol energie i povahy)dostanou tak „do kolen“, že nevíme v danou chvíli co dělat. Ukecat hormony, aby zůstali v klidu to je někdy těžké. Ale popravdě – alespoň u mne – asi by ten život nebyl správný, kdybych se občas do nějaké ženy nezakoukal (jen zakoukal – ono popravdě – doma jsou potom zpravidla stejné – pořád by nás chudáky muže vyháněly z gauče – a na to stěčí jedna po celý život (vlastně dvě – ta první je máma a vyhání nás v domění, že ze svých synů vychová pracovité chlapce.)
A jinak víc se mi líbí brunetky asi po mámě, ale vzal jsem si blondýnu, protože jsem u ní vytušil smysl pro rodinu.
Řekl bych proto, že na vlasech to není, je to víc ve výchově a povaze ženy.

Deli

Milý quentosi, za sebe mohu říct, že jsem od narození až dodnes tmavovláska. Léta sexu a nevázanosti už mám asi prožitá, teď si užívám léta sexu kolem rodinného krbu 🙂
Ono to o těch vlasech nebude, je to jinde, trochu níž 🙂
Hezké svátky a do Nového roku přeji, abys tu partnerku potkal – a pak ji chyť a nepusť!

briketka10

jsem v Panně, bruneta a mám zelené oči, páni !!! co je to za výzkum, ale taky mám raději delší vztah, s tou barvou je to možná pravda, jsou mi bližší kluci/muži s tmavšími vlasy..

jendahun

Já bych řekl,že na tom něco bude,podle toho,co jsem vypozoroval během života.A nejhorší prý jsou zrzky – to jsou sexuální mlátičky.
Včera jsem někde zase četl,že bujnost poprsí má vliv na IQ.Čím kozatější dáma,tím větší IQ.Bylo to myslím včera na iDnes.cz.Tak to mám asi štěstí – zase na druhou stranu u ženské moc inteligence taky škodí.Někdo kdysi napsal,že „střední je pro ženskou ažaž a na vysokou se střílí.“ Pardon,suchý humor.
Mám rád brunety,nesnáším blondýny a se zrzkami nemám zkušenosti.

albert

Pokud je otázka postavena tak, jakou barvu vlasů preferuji u žen, tak jednoznačně vedou rusovlásky. Pokud je příroda ještě navíc obdařila zelenýma očima, tak to nemá chybu – jsem ztracen.

Damiana

O úspěchu světlých kadeří jasně vypovídá prodej blond barev na vlasy a obliba zesvětlovacích kadeřnických úkonů. Každá žena buď byla nebo si přála alespoň jednou v životě zkusit být blondýnka! Jednou jsme dělaly takový pokus. Poslaly jsme naši kolegyni ( průměrná, normální mladá žena) na stejná místa jednou v blond a podruhé ve tmavé paruce. Účes, byl delší, atraktivní, ale přirozený. Chovala se úplně stejně, byla jemně nalíčená, hezky oblečená. Šla tankovat, sama do restaurace, nakupovat do OBI a do supermarketu a na bowling. Jako blondýna měla daleko větší úspěch! Muži k ní byli pozornější, milejší, ochranitelštější. Jako bruneta cítila, že se musí víc snažit, že má konkurenci. Pro seznámení jsou jednoznačně blond vlasy atraktivnější – hovořím o výsledcích testu. Tady jsou blondýnky v převaze, protože se jim dříve dostane zájmu. Pak už ale nastane další fáze seznamování a tam se ukáže o co dotyčnému ve skutečnosti jde a jaké priority v životě má. Pak jde barva vlasů stranou a jde o to, zda si spolu budou ti dva sedět. ( Pokud někdo není vyloženě vysazený na blondýny, ale to už je zase Heffnerův syndrom 🙂
Btw: Kolegyně byla krátkovlasá zrzka, dnes je blondýna s delšími vlasy.
Já jako blondýna si také nikdy nemohla a nemohu stěžovat na nezájem; měla jsem různé barvy vlasů, ale osobně se cítím nejlépe ve světlých.

SeptikB

Ovlivňuje, a to hodně. 90% nositelek jisté barvy vlasů je pro mě atraktivních, zatímco u jiné barvy vlasů to je třeba 5%. Co se týče sexuálního chování, vyjde to asi nastejno, nicméně preference se shodují.

michael69

Pokud jde o mužské podvědomí,o toho „samce v nás“ chlapech,či jak to nazvat,tak byl prováděn seriózní výzkum u evropských a amerických mužů a tmavovlasé ženy vyšly jako atraktivnější než světlovlasé.Proč tomu tak je nebylo dosud spolehlivě vysvětleno.V pod­statě se neví.Tmavovlasá žena má se sváděním mužů malinko navrch než stejně půvabná blondýna.S v tipy o blondýnách a podobně to nemá co dělat.