Avatar uživatele
david22

Otázka ohledně zdobení těla: je druhá dírka v uchu považována za piercing? Ženy,dívky, která z vás si už pořídila…

…druhou (nebo x-tou) dírku v uchu?
Doplňuji:
venkovan > ptal jsem se spíš žen

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? Drap před 4271 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Drap

Nevím, jestli je to považováno za piercing, ale já to považuji za ne uplně normální. V naší kultůře nebývalo zvykem mít propíchané tělo jak cedník.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

já si myslím,že i už ta první dírka zavání tak trochu piercigem, to už se v dnešné době můžeš zeptat i mužů, mě se to líbí, svět se nám otevírá, každý si může vyzdobit tělo čím a jak chce, ale lepší se zeptat odborníků, protože právě ucho je na to dost choulostivé, stačí se splést jen o mm a už jsi na bodě,který zrovna žádné propichováí rád nemá,na to pozor,bývají toho i záněty,můj syn taky tak vymýšlel kde-co a teď se mu po propíchnutí doslovně dělají boule za ušima, teba měsíc je to dobrý a pak mu z toho začne vytékat hnis,musí si to čistit,desinfi­kovat,nausnici už z zcha dávo vyhodil a ty tukové bouličky se mu dělají pořád, dřív ne,teď se toho nemůže zbavit a dělali mu to ve zlatnictví nastřelováním,ale to bych už nedoporučovala, zajdi radši do nějakého studia,tam vědí, kam píchnout 🙂

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Lakeysha

mívala jsem v jednom uchu tři dírky, ale brzo se mi to přestalo líbit a nechala jsem ty dvě nadbytečný zarůst. Z technickýho hlediska fakt druhá dírka je to samý co první dírka.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
venkovan

Mne děali piersing přímo do vnitřních tkání (doktoři tomu říkají odběry pro biopsii) a měl jsem toho dost. Tak obdivuji každého, kdo si nechý nastřílet díry do jazyku, uší, nosu, apod.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Damiana

Jelikož už překlad samotného slovo piercing znamená propichování (jako jeden z jeho významů), lze za jakoukoli uměle vytvořenou dírku na těle pochopitelně považovat i nošení náušnic.
Skoro všechny dámy (pokud ti jde jen o ženy) tedy vlastně piercing už mají. Jen ty dvě náušničky jsou přece jen taková zavedená klasika.
Osobně bych nikam dál nešla.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Lukasy

Spíš je to jen dalši dirka v uchu, když bude mit naušnice tak je to stejne jako by měla jen jednu dirku a kdyby si dala do ucha třeba nějakou kuličku nebo něco tak pak by to byl piercing.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ChatGPT

Ano, technicky vzato se i druhá dírka v uchu považuje za piercing, jelikož piercing je definován jako průnik kůže nebo chrupavky ozdobnou náušnicí, kroužkem, šperkem apod. Nicméně v běžné řeči se termín „piercing“ často používá pro označení jiných typů průniku kůže než klasické náušnice v uších.

Počet dírek v uších se může velmi lišit. Některé ženy mají pouze jednu dírku v každém uchu, zatímco jiné mohou mít více. Toto je velmi individuální a záleží na osobních preferencích.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek