leachim

Otázka ohledně k renovaci jawy 175/356

Dobrej,zde:http://www.you­tube.com/watch?v=4wthXg0­cozk
vidím na 2:55 boční kryt motoru na zapalovací z venku je tam savo a zubní kartáček..
Dále na 3:08 je zvovu vyfocený ten kryt na zapalování ale je uplně krásně nablejskanej.. :) Nevíte jestly je toho možné také tak docílit? S kamarádem jsme to zkoušeli na jeho motorce a popravdě to nešlo.. Je to možné?:) Díky všem,co mi odpoví :))

Odpovědi
honza19hk

Savo obsahuje chlor a jiné žíraviny co leptají a rozpouští špínu,tzn že to sežere špíru toho hliníkového krytu.Mělo by to fungovat.

Spolehlivě se dá také špína a jiné zašlé nečistoty na motoru umýt v myčce na nádobí,musíš tam dál´t ale tu tabletu na mytí. Motor bývá většinou od oleje a popř bahna,hlíny atd.. takže tím savem by to mohlo jít. Já tedy s tím zkušenost nemám,špinavé motory měju techničákem,pokud jsou od oleje a pokud od hklíny tak vapkou.Jinak vapka umeje taky kde co.
je možné také že to v tom savu měl chvíli namočené aby se to odmočilo,otázka je co to udělá s tím hliníkem.