Zvědavý

Co vše je třeba zařídit ohledně emigrace jednotlivce?

Když se člověk (jednotlivec) chce přestěhovat do jiné země a „začít tak od začátku“ a neumí dobře jazyk té země a nikoho tam nemá (žádnou rodinu ani přátelé) tak co všechno musí takový člověk zorganizovat a o co se postarat a vyřídit si (ještě ve své zemi a pak v zemi do které odchází). Existují nějaké „webové stránky pro emigranty“ nebo tak něco ?? Nebo nějaká kniha či časopis ? Prostě něco pro takové lidi co chtějí zkusit štěstí jinde a nemají k tomu moc „předpokladů“ ? díky

Doplňuji:
A co když to není evropská země ?

Nejlepší odpověď
Agneta

Jsi-li Roma, tak nepotřebuješ nic. Ti jsou v Evropě všude vítáni…taky nevím proč:DDD

Další odpovědi
Pepa25

Existuje několik webů pro Rusy, kteří chtějí přesídlit do ČR, stačí zadat do googlu „жить в Чехии“ …

ivzez

Pokud jde o evropskou zemi (Schengen), stačí se naučit jazyk (alespoň na úrovni k jednání s úřady a s nadřízenými + kolegy v práci) a opatřit si dostatek finančních prostředků (většina zemí umožní trvalý pobyt těm, kdo mají dostatek financí ► žádný stát nestojí o to, aby se do něj stěhovali „pobírači dávek“).

Se znalostí jazyka už zvládnete vyhledat informace v jazyce země, do níž se budete chtít přestěhovat.

Pokud půjde o pobyt nad 6 měsíců, bude nutné si zde ještě vyřídit zdravotní (odhlášení a po návratu doložit platby v zahraničí) a sociální pojištění (pravděpodobně mezinárodní formulář).

arygnoc

keď chcete skúsiť šťastie niekde inde, neznamená to, že minulosť (dlhy, pohľadávky, zápis v rgistri trestov, alimenty, …) vás nedobehnú.
ale to iba na okraj.

záleží na tom, či niekam pprichádzate iba s batohom a odhodlaním, alebo s nejakým kapitálom.

keď iba s batohom – núdza vás prinúti pracovať.
čo je pokrok – máte prácu, poistenie, asi aj bývanie a veci s tým súvisiace (dane, lekára, auto (a vodičák a registráciu), registrácia v zozname voličov a pod., …).
časom vo všetkých krajinách môžeme požiadať o obočianstvo (vydržanie občianstva), zvyčajne 5 – 20 rokov (krajina od krajiny rôzne).

keď tam idete s „balíkom“, občianstvo si možno doslova kúpiť.
občianstvo možno i vyženiť (vyvydať), u žien niekedy stačí iba porodiť dieťa (zasa – krajina od krajiny sú podmienky rôzne).

v neposlednom rade môžete požidať o štatút politického utečenca – čo je v prípade čr dosť ťažké, úspech je možný tak v bielorusku, rusku, číne, severnej kórei, možno i kube, kostarike a pod.

ako ekonomického emigranta vás do roka (alebo i skôr) všade vyhostia.

no a posledná možnosť – môžete v tej ktorej krajine žiť ako bezdomáč, skrývať sa pred úradmi, … – otázka je , či to je pravé orechové.

to iba tak v skratke.

;-Q

Agneta

Takže platí jak uvádí arygnoc:

„ako ekonomického emigranta vás do roka (alebo i skôr) všade vyhostia.“

Říkám ti to hned: nejsi Roma, tak to nejde! Jen když jsi Roma, a přijdeš ze Slovenska do Čech, tak tě nevyhostí, protože Češi jsou nejhloupější v Evropě:DDD