otázka na trestní právo

mámli více přestupků do jednoho tisíce korun bude to počítáno každý zvlášť a nebo dohromady?za porušení roční podmínky za drobné krádeže do 5000KČ jsem dostal 300 HODIN vpp je možné že to bude zrušeno?

Odpovědi
standa

Trest za porušení podmínky zrušen nebude, protože podmínka je porušená i spácháním přestupku (kterým je od 1.1.2010 i bývalý trestný čin opakované krádeže dle § 247/1.e)

Každý přestupek musí být posuzován zvlášť, ale při stanovování finanční sankce nebo i zákazu činnosti bude nepochybně přihlíženo k dané ´recidivě´ (nebo-li opakování).