led

Otázka na historickú osobnosť našich nedávnych dejín

Kladú sa tu otázky rôznych smerov. Ale teraz ma prekvapilo, že otázka o historických osobnostiach našich nedávnych dejín, je politizovanie a proti kodexu. Kritizovanie minulého režimu je v poriadku, nie je to proti kodexu a nie je to politizovanie. Ak však položí niekto otázku na „nežno Novembrové“ osobnosti, je zle. Bola tu položená otázka na Václava Havla, bolo to politizovanie a proti kodexu. Alebo neplatí, že tu máme právo položiť otázku a dostať na ňu odpoveď a právo odpovedať na položenú otázku?

Otázka, (dúfam že ju nikto neberie ako politizovanie a proti kodexu, ale ako historickú otázku):
Čím sa živili význační disidenti, osobnosti „nežnej revolúcie“ v časoch normalizácie? Ano niektorí pracovali v kotolniach, niektorí v Prognostickom úrade(?), ale, čím sa živili tí, čo „nesedeli“, čo nepracovali (príživníctvo bolo trestné v zmysle zákona)?
Doplňuji:
Je to otázka o histórii a živote v časoch „husákovskej normalizácie“

Nejlepší odpověď
Hamon

Co blázníš? Havel byl už za života svatý, proti němu se nesmí říct jediné slovo. Vždyť dokázal snížit počty vězňů, díky němu (a pár dalším) občané pohádkově zbohatli…

Další odpovědi
NikkiHeat

to je typicky systémová záležitost.....vždy je možné pomlouvat toho minulého ostatní (současné )není tolerováno. Vždycky to tak dopadne, na začátku svoboda slova a na konci pronásledování odpůrců názoru.

Co dělali disidenti nevím ale je to jedno poněvadž je hojně podporoval západ a choval si je jako takové špiony.

Drap

Už tehdy jsme si byli všichni rovni a někteří ještě rovnější

bolak

a nemaže to dáša?

led

Ale títo ľudia boli vysvätení až po novembri. Predtým sa písala história (nevysvätená) s inými svätými.

arygnoc

ach jo, hamon spomenul havla, otázka zmizne v nenávratne.

;)

Hamon

O Havlovi byla původní otázka…

arygnoc

veď práve preto bola zmazaná … asi.

zzzzz

To s Havlem důvod nebyl, on ti ji smázl, protože byla tvoje 🙂

arygnoc

že by?

tak to ma nenapadlo, taká nízkosť.
to nerobím ani ja.

;)

led

Je to otázka o histórii a živote v časoch „husákovskej normalizácie“

arygnoc

pozde.

na podnet človeka, ktorý si nevie nájsť meno filmu otázka bola zmazaná.

možno je to tiež iba príživník ako dotyčné údajné politické osobnosti pred rokom 1989 (žena v domácnosti a vcelku do roku 1989 neznámy údajne literárny autor).

led

v čase, keď som v diskusii vysvetľovala, že vaša otázka je legálna, historická a neporušuje kodex, ktosi (žeby nohsled?) ju nechal zlikvidovať. Asi ako cenzor z čias C+K mocnárstva.

arygnoc

váš príspevok sa nestratil.

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/cim-sa-zivili-manzelia-vaclav-a-olga-havlovi-v-rokoch-1969-1970-1989

arygnoc

tak tak.

zaujímavé otázky

ako sa volá film …
čo to je za pesničku …
ako vytlačiť beďára …
koľkokrát máte orgazmus …

ale úspešne prežívajú.

;)

arygnoc

led, prepáčte, ale skoro som sa po*** od smiechu – ledva som dopísal príspevok o zaujímavých otázkach objavila sa

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jak-se-jmenuje-pisnicka-kterou-pousti-na-jukeboxu-pepa-vojtek-v-reklame-na-hlas

questman, díky!!!