Dala-i-Lama

Otazka na HID sady xenonu

Dobry Den chtel bych se zeptat jsou u nas v CR schvaleny k pouzivani na pozemnich komunikacich HID sady xenonu do svetlometu primarne urcenych pro autozarovky? Co technicka? Nebo pripad nehody kdy by poskozeny odkazoval ze jsem jej oslepil svetlama ktera nejsou od vyrobce schvalena pro pouzivani namisto autozarovek?

Nejlepší odpověď
hem

V automobilu se smí použít pouze žárovky a světlomety, které jsou pro daný model vozu určeny a homologovány. Světlomet, který není pro xenon žárovku koncipován nebude fungovat správně a pravděpodobně budete oslňovat protijedoucí vozy.

Zdroj: www.xenony-cz.cz/

Další odpovědi
lemra@lina

Je to jednoduché, mají-li homologaci(což pochybuju), tak šup tam s nima. Ale budete pravděpodobně oslňovat ostatní vozidla.
Auta, která mají xenony z fabriky mají automatické naklápění, aby neoslňovala. Všechny ty kity s transfomátory nemají homologaci pro silniční provoz! V případě nehody to jen přitíží.

dejv.s

není co dodat. rekli vse presne jak to ma byt… bohuzel.....

COVERENDER

Nevim sice co je na tom pravdy ale pry taky pokud je auto vybaveno xenony tak pry musi mit i ostřikovace světlometu.

Petr70

Ano auto vybavené xenon světlama musí mít ostřikovače. Dodělávané xenony nejsou přípustné.