SinceX

Otázka k výbuchu v Černobylu.

Poslední dobou čtu dost článků, koukám na dokumenty a obrázky k tématu výbuchu v Černobylu (Ukrajina, 1986). Nevíte co znamenají obrázky na zdech, černě zbarvené?

Docela mě to zajímá..:)

Nejlepší odpověď
annas

Černé obrázky v bytech i na domech jsou symbolem atomového výbuchu, který způsobuje, že z lidí zůstanou jen stíny…

Informaci jsem našla na jedné stránce, ale omylem ji zavřela, takže se omlouvám, že nevkládám odkaz.

Další odpovědi
Mili @

Po výbuších v Hirošimě a Nagasaki se říkalo, že po lidech zbyly opravdu jen stíny na zdech…
Třeba je to něco podobného a zvýrazněno zabarvením…
Kdo ví…!

hanulka11

Z lidí, kteří se nacházeli blízko centra výbuchu zbyly jen stíny na zdech. Tlaková vlna se od hypocentra pohybovala rychlostí dvou set osmdesáti metrů za vteřinu a postupně zpomalovala. Ale i kilometr od centra výbuchu byla rychlost větru vyšší, než při hurikánech a tlaková vlna zlikvidovala všechny cihlové budovy. Právě tlaková vlna způsobila v Hirošimě nejvíce škod

Zdroj: http://www.ja­ponsko.tnet.cz/val­ka_hiroshima_01­.htm

Mousinek

Všimla sem si že je to holčička která ukazuje na tlačítko (asi výtahu). Že by to byla pomůcka pro děti aby věděli co mají dělat?? :)