BENYTA

Otázka k jednání u soudu – jak si pozvat svědka?

Za tři týdny mám první soudní stání a potřebuji si pozvat svědka. Stačí ho pouze přivést a požádat soud o jeho svědectví na místě, nebo musím soud žádat písemně předem? Děkuji.

Nejlepší odpověď
anonym

BENYTO, toto funguje jinak. Vy můžete soudu navrhnout ve své při výslech svědka ve věci ..... Soud ale určuje, zda svědka pozve k výslechu, nebo ne (v případě, že jeho svědectví ve Vaší při nebude považovat za důležité). Pokud chcete svědka nechat přizvat, je nejvyšší čas soud písemně o této skutečnosti informovat.
Je pravděpodobné, že soud si bude nějaké informace na základě Vaší žádosti chtít zjistit předem a že jednání, které má být za 3 týdny, odloží.
Každopádně ale nečekejte, protože pokud svou námitku, návrh a pod. nepředložíte soudu včas, nemusí k ní již soud v budoucnu přihlédnout.