Otazka jak z materske skolky , ale pro me :(

Zemekoule se toci kolem sve osy … co se jeste toci – a co stoji…slunce ..... mesic .. ?? Jak je to casove ? Ve skole jsem ASI hodne chybela , ted uz do nedozenu . Mejte , prosim , se mnou trpelivost. :) -iv-

Nejlepší odpověď
Ella

Zeměkoule se točí kolem své osy a obíhá kolem Slunce. Měsíc obíhá kolem Země a točí se kolem vlastní osy, Slunce se točí kolem vlastní osy
Zároveň ale zemská osa provádí dva vlastní pohyby (ale to asi vědět nepotřebuješ): Precesi (rotační pohyb) a nutaci (kmitavý pohyb)

Země oběhne kolem Slunce za 365,25 dne – tzv. tropický rok. (ještě přesněji to je 365dní,5hodin,48 mi­nut a 45,7 sekundy)
Jedno otočení Země kolem vlastní osy trvá 24 hodin.
Měsíc oběhne zemi za 27 dnů, 7 hodin, 43,7 minut.

Další odpovědi
hanulka11

zde je vše pěkně popsáno a zobrazeno, pohraj si s tím a rozklikni si fialové názvy a dozvíš se co tě zajímá

file:///C:/Do­cuments%20and%20Set­tings/nonamez­k/Local%20Set­tings/Tempora­ry%20Internet%20Fi­les/Content.I­E5/U3GSGFAJ/slun­ce%5B1%5D.ppt#273,17,