filip

otazka diabetik

mam narok jako diabetik na duchod dekuji

Nejlepší odpověď
annas

Moje známá je mladá žena (diabetička), nosí diabetickou pumpu, takže je zcela závislá na přísunu inzulínu, ale pracuje. Ve svém okolí vím i o dalších jedincích, kteří jsou diabetici a chodí do zaměstnání. Diabetes sám o sobě není tedy zřejmě důvodem pro přiznání invalidního důchodu. Samozřejmě že záleží především na návrhu lékaře, který pozná Váš celkový zdravotní stav a rozhodne, zda Vám nárok vzniká.

Další odpovědi
anetadela1

Řekla bych, že ne.

LuciJe

Záleží na tom, jak moc těžkou formou diabetu trpíte. Obecně diabetik na invalidní důchod nemá, avšak onemocnění může způsobit i stavy, s kterými již nárok vzniká.