Jikra

Otázka asi pro ty starší.(ale třeba se mýlím)

Co je to „vzít někoho na špačka“. A už jste někdy někoho nebo nějakou na toho „špačka“ vzal/a? Děkuji.

Nejlepší odpověď
Sůwa

Možná se taky mýlím, ale na „špačky“ není na „štangli“, ale na šrouby zadního kola. U kol s přehazovačkou to už ale nejde… 🙂

Další odpovědi
anonym

U nás se také říkalo „vzít na špačka“ někoho vzít na „štangli“ čili na trubku u pánského kola.A jako puberťák jsem velice rád na ni vozil dívky, protože při držení za řidítka jsem mohl loktama tisknout jejich prsa (a některé to měly rády).
Dneska to už není možné, za 1. dívky si už takto na kolo nesednou a za 2. myslím, že to už nikdo neumí takto jezdit.
A to jsme takhle jezdili i po silnici na koupaliště.

mosoj

No tak my jsme ještě tloukli špačky, ale na štangli jsme vozili a pod štanglí jezdili také.