hlavi

otaska na amnestiji rizeni bez ridickeho opravneni

dobry den chtel jsem se zeptat zda li se stahuje amnestie i na me mel jsem ridicky prukaz skupiny B ale ridil jsem motorku a dostal jsem na rok zakas rizeni vsech motorovich vozidel pokutu a sedm bodu nebyl jsem pod vlivem zadne navikove ladky ani alkoholu a chtel bych vedet jestli se to na me vztahuje dekuji nemam to jako tresni cin ale jako prestupek ?

Odpovědi
standaQ

To poslední slovo „přestupek“ je z celé vaší otázky nejdůležitější.

´Amnestie´ se na vás v tomto případě nevztahuje, protože se vlastně jedná o účinnost nového TRESTNÍHO zákoníku a váš ´přestupek´ je posuzován podle úplně jiného zákona (zák. č. 200/1990 Sb.)