berry38

osvojení psa z útulku

Až se dostavím do útulku, jak to probíhá?
Budu tam muset něco podepsat?
Nedělají útulky po nějaký době něco na způsob kontrol – jak se pes má jak se mu daří u nového majitele atd..?
Dík

Nejlepší odpověď
anonym

Každý útulek má svého zřizovatele a svoje webové stránky, kde se podmínky adopce upřesňují, protože se mohou v jednotlivých útulcích v detailech poněkud lišit.
Psi se zpravidla předávají do tzv.„adopce“, kdy po určitou dobu zůstává pes majetkem útulku. Samozřejmě se sepisuje smlouva a protokol o předání.
Často se hradí určitá finanční částka na vynaložené náklady spojené s péčí o psa
v útulku a na provoz útulku.
V mnohých případech si útulky nové domovy předávaných psů namátkou kontrolují.