misak80

Osvětlení pokoje pro hosty

Ahoj, co byste mně doporučili pro osvětlení pokoje pro hosty? Nachází se v druhém patře rodinného domu mezi dvěma místnostmi a nemá žádná okna. Pokoj nebyl dlouho nevyužíván a sloužil pro odkládání nepoužívaných věcí. Nyní ho chceme využívat pro návštěvy atd. Přemýšlím o střešním okně, ale více se mi zamlouvají světlovody na www.lightway.cz, které jsem viděla v Rady ptáka Loskutáka.

Nejlepší odpověď
anonym

5eším podobnou věc, nejvíce se mi zamlouvají klasická střešní okna, jednoduchá montáž, cenově nenáročné. Samozřejmě závisí na koncepci střechy, mám tím na mysli vzdálenost mezi střešní krytinou a stropem, kde potřebujede dovést světlo.

Další odpovědi
marijakes

Já bych určitě volila střešní okno, a na večer i to osvětlení. Okno kvůli větrání a dennímu světlu. Pokud ze skladu uděláte obytný pokoj, mělo by být okno přednostně. Já bych se jako host v místnosti bez okna cítila velmi špatně.
Doplňuji:
Světlovod sice přivede denní světlo, ale místnost stále bude jen kumbál. tedy tak bych se já cítila.

led

Záleží, či sa chcete hosťa zbaviť, alebo ho zdržať.
Akákoľvek miestnosť bez prirodzeného svetla (aj nočného), pôsobí na psychiku človeka nepriaznivo.
Preto treba, aby bola daná možnosť nielen svetla, ale aj čistého vzduchu. V opačnom prípade to kľudne môžte nazvať hoci aj luxuxná cela. používané umelé osvetlenie by malo byť mäkké, nedráždivé, farbou ukľudňujúce. Teda v žiadnom prípade žiarivky, či úsporné žiarovky na podobnom základe, aj keď sa nám predajcovia snažia nahovoriť pravý opak.
Použitie svetlovodu je síce zaujímavé, využtie v pracovni môže byť osožné, ale človek má pri tom pocit akoby žil na kozmickej lodi typu Star Trek. Ak máte akotakú možnosť, spravte si normálne okno (do sveta).

GabulkaA

Jojo, tohle doporučuju taky. My máme doma světla od https://www.e­lusia.cz. Mají jednak super nabídku a jednak teda hodně designové i netradiční řešení :) Mrkni tam… :)

tyna.ryglova

Ahoj, rozhodně led osvětlení. To dá nejlepší světlo. My máme v celém domě bytová svítidla z https://www.bytova-svitidla.cz/ a krásně nám všechny místnosti osvítí. Sice máme ve všech místnostech okno, ale když je venku tma, tak to je jak bez oken, a když rozsvítím, tak všude vidím 🙂 .