FikeCZ

Poradíte, jak vyřešit osvětlení linky v kuchyni s diodami LED?

Dobrý den
Řeším tedka problém že bych chtěl na kuchynskou linku napojit ledky ..Což není problem , spíš přemyšlím jak je to řešené v moderních kuchyní kdy jsou led diody třeba na 12V k čemu napojit? Jak je to řešené dnes? Měničem z 220 na 12 nebo někde za linkou externí baterie ? opravdu ted nevím.
Díky za každou radu.

Původní neotázka
Osvětlení linky v kuchyni

Nejlepší odpověď
Rohlik

LEDky jsou dobra volba. Vetsinou se to resi LED paskou, ktera v baleni obsahuje trafo na 12V, ktere se nekde schova do linky, at neni videt.
LED na baterie je dle meho nazoru blbost.

Zdroj: http://www.t-led.cz/led-pasky-do-kuchyne

Další odpovědi
Kepler

Už jsem sice o této tématice nejmíň 2× psal, ale můžu znovu: mám v přední části spodku zavěšených skříněk 1,2 m samolepicí LED pásky o vysoké svítivosti (asi jako 100 W žárovka). Tato páska si vyžaduje proud necelých 2 A při napětí 12 V, takže jsem si přiobjednal AC/DC adaptér 12V/2A a ten je zastrčený do zásuvky. Ještě je vsazen mezišňůrový spínač, to je vše.

mosoj

I když se nejedná o zrovna nejúspornější osvětlování. Lze i nyní doporučit.
Viz :
http://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=nap%C3%A1jen%C3%AD%­20LED%20p%C3%A1sky

led

Dobré je mať vypínač pred transformátorom (menič je niečo iné), aby pri vypnutí nebol odoberaný žiadný prúd. Transformátor je tiež spotrebič elektrickej energie aj bez napájanej záťaže..