mosoj

Ostuda nenažrané lidské společnosti !!!

http://www.no­vinky.cz/zahra­nicni/svet/2565­19-az-sto-tisic-obeti-hladomoru-v-africe-kvuli-pozdni-pomoci-vystrahy-nikdo-nebral-vazne.html
Doplňuji:
A nejenom nenažrané ale i netečné !!!

Nejlepší odpověď
jendahun

Naštěstí jsou i takoví:
http://zpravy­.ihned.cz/svet-amerika/c1-45445400-miliardari-chteji-lepsi-svet-vyslyseli-gatese-daji-polovinu-majetku-charite
http://www.no­vinky.cz/ekono­mika/256481-bill-gates-zachranil-svymi-penezi-5-8-milionu-zivotu.html
Teď jde o to,aby se peníze přerozdělily správně a do správných rukou.Aby ti ubožáci nepoužili peníze na zbraně,jak tam bývá pravidlem.
Jinak je to strašné a neuvěřitelné pro dvacáté první století.
Bohužel máme i takové lidi:
http://wiki.ak­tualne.centrum­.cz/prisne-tajne-platy-statni-urednici-berou-statisice-mesicne/

Další odpovědi
dudu

Je rozhodně na pováženou, že na naší matičce Zemi existují podobné tragedie a postavíme-li si proti tomu např. hotely pro psy s několika hvězdičkami, nebo luxus v němž žijí a roupami nevědí co dělat ti nejbohatší, svědčí to o marasmu a hluboké krizi celé naší civilizace. Ale občas se také zamýšlým, proč mohou existovat a vzkvétají populace, které obělávají každý kousek půdy a krajiny kde žijí připomínají jednu velkou zahradu. Naproti tomu v obrovské Africe je zemědělsky obděláván jen zlomek půdy a přitom by tento světadíl mohl uživit téměř celý svět, aniž by byly zničeny chráněné oblasti se svojí faunou a florou. Není snad ten problém hlavně v lidech, v jejich mentalitě a zvyku neplánovat budoucnost a žít z ruky do úst? Podobně jako u nás cigáni, u nichž se rovněž veškeré snahy o změnu návyků a jejich životní filosofie míjejí zcela účinkem? Jsem přesvědčen, že ano, takže vinit a zatracovat pouze jednu stranu není objektivní a správné.

fcoop

To je tak strašidelně složitý problém,pokud se to dá vůbec problémem pojmenovat…
AFRIKA– kolébka lidstva---odtud jsme přišli všichni.Vznikly 3 proudy,tím vznikly rasy.
Je to kontinent,který v podstatě rabuje každý,bylo by přece kontraproduktivní snažit se,upřímně a nezištně těm lidem opravdu pomáhat.
Je spousta lidí,kteří opravdu dělají.
Také je zcela evidentní,že to nestačí.
Kdyby se podařilo vyvést ty lidi z doby kamenné,znamenalo by to,že by si uvědomili pravý stav věcí a zlatokopové by utřeli.
To se nestane.
Pokud se nestane něco naprosto! zásadního.
Globálně.
Připusťtme si holý a smutný fakt – cesta,po které spíš klopýtáme,než jdeme,vede do místa,které každý zná a obvykle se vytečkovává.

A – každý z nás má možnost zvednout se a místo řečí jít pomáhat.

http://aktual­ne.centrum.cz/zah­ranici/afrika/cla­nek.phtml?id=11­0645#mapa

anonym

Soud udělal své : http://aktual­ne.centrum.cz/e­konomika/peni­ze/clanek.phtml?id=72­9544#utm_medi­um=newsbox&ut­m_source=centrum­HP&utm_conten­t=position-10

IK

Jsme lidi, a jako takoví i nenažraní apod.
Záleží na čí úkor. A pak si to budeme vzájemně dávat za vinu.
Když jsem před lety zaplatila pár složenek s malou částkou, netušila jsem že ještě 5let po tom mi budou každý měsíc chodit další složenky (snad si ty databáze mezi sebou i předávají) od stejných i dalších organizací o kterých jsem nikdy neslyšela a budu dostávat kalendáře, tužky, samolepky s mou adresou, šátečky, andělíčky a křížky na řetízku…už dost dlouho jsem taky v dluhu a tak to neplatím, zejména když vidím za jaké pitomosti ty peníze zas vyhodí.