Avatar uživatele
EDA

ostropestřec

Vyrostl mi dle instrukcí a ve chlupatých hlavách má semínka. Mám je vyklepat a namlet nebo jak je nejlépe využít?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? terry, hanulka11, Deli před 4242 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Deli

Doplním Hanulku – čaj se pije především na ochranu, regeneraci a posílení jater, 2 šálky denně. Louhovat se má 15 minut, nebo ještě líp – 5 min vařit a pak ještě louhovat (má to silnější účinek). Piju ho, dobrý zrovna není, ale snad pomůže.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
hanulka11

semena se uchovávájí celá a drtí nebo melou se až před použitím

před přípravou čaje rozdrtit, aby došlo k účinému vylouhování. Na přípravu čaje použijeme jednu lžíci rozdrcených plodů, zalejeme vroucí vodou a necháme 15min louhovat. Je také možné 2× denně rozkousat a pozřít 1 čajovou lžičku.
Doplňuji:
švagrová ho pila dlouho ale pomohl jí… opravdu i ty semínka kousala

Upravil/a: hanulka11

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
hanulka11

nyní jsem našla toto- Ostropestřec mariánský – je tou nejlepší bylinou pro naše játra, která fungují jako detoxikační centrum těla. Jeho účinky jsou natolik prokazatelné, že ostropestřec předepisují lékaři i alkoholikům proti cirhóze a nemocným žloutenkou. Protože ale čaj z ostropestřce není zrovna dvakrát chutný, a navíc ostropestřec je potřeba přijímat s tuky kvůli jeho vyšší vstřebatelnosti, je lepší užít ho ve formě potravinového doplňku.

před 4242 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek