EDA

ostropestřec

Vyrostl mi dle instrukcí a ve chlupatých hlavách má semínka. Mám je vyklepat a namlet nebo jak je nejlépe využít?

Nejlepší odpověď
Deli

Doplním Hanulku – čaj se pije především na ochranu, regeneraci a posílení jater, 2 šálky denně. Louhovat se má 15 minut, nebo ještě líp – 5 min vařit a pak ještě louhovat (má to silnější účinek). Piju ho, dobrý zrovna není, ale snad pomůže.

Další odpovědi
hanulka11

semena se uchovávájí celá a drtí nebo melou se až před použitím

před přípravou čaje rozdrtit, aby došlo k účinému vylouhování. Na přípravu čaje použijeme jednu lžíci rozdrcených plodů, zalejeme vroucí vodou a necháme 15min louhovat. Je také možné 2× denně rozkousat a pozřít 1 čajovou lžičku.
Doplňuji:
švagrová ho pila dlouho ale pomohl jí… opravdu i ty semínka kousala

hanulka11

nyní jsem našla toto- Ostropestřec mariánský – je tou nejlepší bylinou pro naše játra, která fungují jako detoxikační centrum těla. Jeho účinky jsou natolik prokazatelné, že ostropestřec předepisují lékaři i alkoholikům proti cirhóze a nemocným žloutenkou. Protože ale čaj z ostropestřce není zrovna dvakrát chutný, a navíc ostropestřec je potřeba přijímat s tuky kvůli jeho vyšší vstřebatelnosti, je lepší užít ho ve formě potravinového doplňku.