EDA

ostropestřec

Vykvetl mi ostropestřec a teď má místo květů bambulky. Nevíte, co z těch květů se sbírá, co se s tím dělá a jak se to sbírá, když to píchá jako blázen..

Nejlepší odpověď
hanulka11

já vím ,že švagrová si vařila čaj.....ale to si kupovala už připravený v sáčku .....byl to čaj na čištění jater po žloutence
a zde jsem ti něco našla
http://www.or­dinace.cz/cla­nek/ostropestrec/

Další odpovědi
www

Je to rozhodně krásná bylina, navíc léčivka.
Vše o ní je v odkazu.

Zdroj: www.google.com/se­arch?nomo=1&q=os­tropest%C5%99ec&cl­ient=ms-opera-mini&channel=new&sky=­ee&redir_esc=&hl=cs&

suaeda

Semena ostropestře jsou výborné na posílení jater.
Dají se koupit i v lékárně a používají se buď v nálevových sáčcích (můj první ranní nápoj nalačno), nebo se semelou a můžou rovnou jíst.

mosoj

Jak již bylo řečeno, jako léčivka se používají semena !!