Nave

Ostopestřecová směs a olej – bylinné čajové koncentráty a byliné oleje

ne/máte zkušenosti přípravkynapř:(os­topestřecová,bo­ruvková,malino­vá)směs a (měsíčkový,os­tropestřecový)o­lej??
mužou tyto přípravky snížit užívání hormonalní antikoncepce?

Nejlepší odpověď
vagra

Prohledal jsem hodně odkazů na internetu,ale o vlivu ostropestřce,bo­růvek či měsíčku v souvislosti s hormonální antikoncepcí jsem se nikde nedočetl.
Ale jinak to jsou zajímavé byliny.

Ostropestřec zlepšuje činnost jater, jejich regeneraci a detoxikační schopnost. Ostropestřec mariánský povzbuzuje metabolismus, podporuje tvorbu, ředění a odtok žluči do dvanáctníku. Dlouhodobé užívání má příznivý vliv na alergii, ekzémy, vysokou hladinu cholesterolu, žlučníkové obtíže, stres a únavový syndrom. Ostropestřec je vhodný při rekonvalescenci po nemoci, užívání antibiotik, chemoterapii, radiačních nebo alkoholických intoxikacích. Ostropestřec zpomaluje degenerativní a metabolické změny související s věkem.

Borůvková směs napomáhá snižovat hladinu cukru v krvi a zmírňuje průvodní obtíže cukrovky. Podporuje regeneraci sleziny, žlučníku, střev a jater. Zlepšuje látkovou výměnu a vylučování odpadních látek z organismu. Užívání je vhodné při cukrovce, zánětech, plísních, po užívání antibiotik, při dlouhodobé únavě, přepracovanosti, revmatických obtížích, bolavých a ztuhlých svalech, vazech a kloubech.

Použití měsíčku značně snižuje dobu hojení. Při potírání dásní tlumí bolesti zubů. Pokožku regeneruje, tiší bolest a stimuluje hojení. Při vnitřním užití reguluje křečové stavy zažívacího ústrojí a podporuje hojení sliznic, očí, krve, svalů, kostí a kůže,atd,atd.

Zdroj: různé inter.str.např:http://www.le­karna.cz/topvet-mesickovy-olej-100ml/