Klára K.

Ostatní ze třídy mě nemají rádi, protože jsem s nimi nechtěla hrát flašku…

Před pár dny jsem se třídou spala ve škole, měli jsme filmový večer, a učitelka nám potom dovolila nějakou dobu ještě hrát flašku, nejsem suchar, tak jsem se vybavila vrstvou oblečení, a že hraju taky. Potom nás učitelka zahnala už spát, a děcka počkala, až úča usne, a potom šli na druhou stranu školy a hráli tam flašku až do tří (to mi řekla kámoška), já jsem s nimi nebyla, protože jsem nechtěla mít problémy, a usnula jsem. Učitelka na to samozřejmě přišla, a dala jim všem trest, a oni se o té flašce teď schválně přede mnou baví, aby mě naštvali, a když se jich zeptám, jaký to bylo, tak jsou na mě naštvaný, protože oni mají průšvih a já ne. Co mám dělat, abych zase zapadla?

Nejlepší odpověď
marci1

Neboj, to chce čas. Přejde je to. Ty máš právo se rozhodnout co chceš a nebo nechceš dělat. 🙂

Další odpovědi
anonym

To jim nevysvětlíš, zkus říci, že si byla strašně unavená a chtělo se ti spát. Nech tomu volný průběh. Normálně se s nimi bav, blbni, časem na to zapomenou a nechají to být. Párkrát na ZDŠ jsem to zažil a hlavu si nedělal.

anonym

Ignoruj současný stav. Přežene se to. Zřejmě jsi rozumnější než spolužáci a někdy to holt chvilku trvá, než si provinilci uvědomí, že jsou pitomci a že nemá smysl být na tebe protivní. O nic se nesnaž a nepodbízej se nikomu. Spíš bych ti poradila, aby ses poněkud dotčeně stáhla bokem. Máš plné právo dát najevo, že s postojem spolužáků nesouhlasíš.
Začínají prázdniny. Užívej si jich a uvidíš, že po nich to bude zase v pořádku. Nesnaž se být za každou cenu jedním z článku kolektivu, buď sama sebou. Jenom silní jedinci hýbou dějinami.

Jan Dee

Kláro, nedělej nic.

Jednoduše jakýkoliv trest je tíživý a někdy emočně náročný. Když se tíha rozloží mezi více lidí snáze se to nese. A to je to oč jde, odložit si kousek emocí na tebe, odvalit si tíhu na někoho, kdo jí nenese.

Takže tím, že se o tom baví právě před tebou ve skutečnosti vyjadřují, že tě mezi sebe berou. Ok, možná je v tom trochu závisti, že jsi čistá, ale to není Tvá věc. :)

Časem se tomu budete smát, máte aspoň dobrou story na školní razy ;)

PS: Nevím, jaká jsi povaha, ale čím víc budeš „prudit“ otázkama Jaký to bylo, tím rychleji jim pomůžeš se emocí zbavit. Prostě je jednoho dne přestane bavit furt se naštvávat :D